"Не повинен політизуватися". Екстренер збірної України Петраков - про напружене протистояння Вірменії та Туреччини

"Не повинен політизуватися". Екстренер збірної України Петраков - про напружене протистояння Вірменії та Туреччини

"Не повинен політизуватися". Екстренер збірної України Петраков - про напружене протистояння Вірменії та Туреччини
AP

Цим матчем збірні розпочнуть відбір на Євро-2024.

Збірна Вірменії по футболу розпочне 2023 рік з матчу у кваліфікації до чемпіонату Європи 2024 року. Суперником вірменів на старті відбору стане команда Туреччини.

Вірменія готуватиметься до гри з Туреччиною під керівництвом Олександра Петракова. Екстренер збірної України очолив вірменську збірну у січні 2023 року, після того як завершився його контракт з Українською асоціацією футболу.

Читайте також: Олександр Петраков офіційно покинув посаду головного тренера збірної України

Саме гра проти Туреччини стане для Петракова дебютною на посаді головного тренера збірної Вірменії. Гра цих збірних відбуватиметься на тлі напружених відносин між обома країнами, кордон між якими закрито з 1993 року, а дипломатичні контакти відновили лише наприкінці 2021 року.

Перед початком підготовки до старту у кваліфікації до Євро-2024 Олександр Петраков розповів, що футбол не повинен політизуватись та впливати на гру проти Туреччини.

"Я не виступаю за те, щоб майбутня гра була політизована. Всі футболісти, які виступають за кордоном, добре знають свою історію, і я дуже добре знаю вашу історію. Але футбол не повинен політизуватися. Це ніяк не повинно впливати на гру. Пріоритет — це спорт та інтерес до нього. Я не за політику. Всі вони є досвідченими гравцями, які приїжджають з-за кордону. Вони з'явилися за кордоном не за власною волею. Всі знають свою історію", - зазначив український спеціаліст.

У вересні 2022 року Росія вимагала від УЄФА дискваліфікувати Олександра Петракова через його слова про готовність воювати проти росіян, якщо ті зайдуть у Київ.

Що відомо про Олександра Петракова

  • До роботи зі збірною України Петраков працював з молодіжними командами "синьо-жовтих" у період з 2010 до 2021 року. У 2019 році він привів збірну України U20 до перемоги на чемпіонаті світу.
  • У статусі тренера збірної України Петраков провів два матчі проти Вірменії у Лізі націй. Обидва закінчилися перемогами "синьо-жовтих" - 3:0 та 5:0.
  • 2022 рік збірна Вірменії закінчила на 95-му місці в рейтингу ФІФА. За всю історію ця команда ніколи не грала на чемпіонатах світу чи Євро.
  • У відборі на Євро-2024 збірна Вірменії гратиме в одній групі з Хорватією, Латвією, Туреччиною та Вельсом.
На початок