Права і обов’язки споживачів: як жителям Полтавщини поскаржитися на неякісні товари та послуги

Права і обов’язки споживачів: як жителям Полтавщини поскаржитися на неякісні товари та послуги

Права і обов’язки споживачів: як жителям Полтавщини поскаржитися на неякісні товари та послуги
pixabay, ілюстративне фото

Знання законодавства та небайдужість жителів дозволить ефективніше контролювати якість та безпеку товарів і послуг на Полтавщині. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла виконувачка обов’язків начальника управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби області Ірина Максимішина.

За її словами, до управління споживачі можуть надсилати скарги. Більшість громадян частково знають законодавство, яке регулює відносини між ними та продавцями чи надавачами послуг, говорить Ірина Максимішина.

"Не всі, наприклад, поінформовані про те, що у разі придбання неякісного товару споживач має право вимагати від суб’єкта господарювання пропорційного зменшення ціни, безоплатного усунення недоліків товару у визначений термін або відшкодування витрат на їх усунення"

Якщо права споживача порушені, то він повинен правильно це зафіксувати. Зокрема:

  • написати заяву і надати чек підприємцеві;
  • якщо підприємець не задовольнить вимоги, то можна звернутися до управління захисту прав споживачів;
  • управління має провести позапланову перевірку суб’єкта господарювання.

Під час дії воєнного стану планові перевірки не здійснюють. Позапланово їх здійснили понад 1 тисячу від початку повномасштабної війни, говорить Ірина Максимішина.

"Переважно перевірки стосувалися продажу неякісних непродовольчих товарів, інтернет-послуг неналежної якості, скарги на купівлю товарів в інтернет-магазинах, а також з приводу нарахувань по комунальних послугах. За два місяці 2023-го року здійснено шість позапланових заходів за зверненнями з приводу необґрунтовано завищених цін"

У випадку виявлення порушень підприємців штрафують.

Більше слухайте в інтерв’ю Ірини Максимішиної Українському радіо "Полтава".

На початок