Президент Туреччини Реджеп Ердоган на пресконференції в Анкарі заявив, що країна ратифікує протокол про вступ Фінляндії в НАТО окремо від Швеції.
За словами Ердогана, Фінляндія вжила всіх "конкретних заходів", необхідних для отримання членства у Північноатлантичному Альянсі й схвалення її вступу до організації може бути винесене на голосування парламенту.
З приводу вступу до Альянсу Швеції Ердоган сказав що "дискусії з цього приводу продовжаться".
Ердоган додав, що Швеція перш за все повинна "видати Туреччині 120 терористів". Йдеться про курдських бойовиків і тих, кого Анкара звинувачує у спробі державного перевороту у 2016 році.
Водночас Ердоган наголосив, що Туреччина дотримується політики "відкритих дверей" вступу до НАТО.
Керівник угорської парламенської фракції "Фідес", яка є найбільшою проросійською політичною силою в Угорщині, Мате Кочиш повідомив, що вони також підтримають вступ Фінляндії до НАТО.
"Парламентське голосування з цього приводу буде перенесено на 27 березня, і ми проголосуємо одноголосно "так", — написав Кочиш у Facebook.
І додав, що "у випадку Швеції стосовно вступу до Альянсу делегація вирішить пізніше".
Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО
Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.
29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.
Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.
Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу
В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.
23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.
Станом на сьогодні лише дві з 30 країн Альянсу — Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки.
Читайте також
Угорщина планує ратифікувати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО до кінця місяця — Столтенберг
Німеччина закликала дві країни ратифікувати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО
Ердоган заявив, що Туреччина не підтримає заяву Швеції на вступ у НАТО: у чому причина