Відсутнє опалення, на стінах — цвіль: на Закарпатті виявили порушення у місці проживання переселенців

Відсутнє опалення, на стінах — цвіль: на Закарпатті виявили порушення у місці проживання переселенців

Оновлено
Відсутнє опалення, на стінах — цвіль: на Закарпатті виявили порушення у місці проживання переселенців
Фото: Ольга Алтуніна/Facebook

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провели перевірку місць проживання ВПО та відвідали приміщення товариства сліпих України, на базі якого Мукачівська міська молодіжна громадська організація "САМЕРС". Там виявили порушення та опублікували світлини закладу, — повідомили на сайті Омбудсмена України.

Фото на своїй сторінці у Facebook опублікувала представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна.

Відсутнє опалення, на стінах — цвіль: на Закарпатті виявили порушення у місці проживання переселенців
Фото: Ольга Алтуніна

Наразі обігрів здійснюється за рахунок пічного опалення та обігрівачів. "Температура в приміщеннях залишається неприпустимо низькою (в житлових кімнатах орієнтовно 15-16 градусів, а в коридорах — 8-10 градусів). Через низьку температуру і високу вологість приміщення, на стінах та стелі наявна пліснява", — йдеться у публікації на сайті Омбудсмена.

У приміщенні проживають 17 внутрішньо переміщених осіб, з яких 6 дітей, 5 пенсіонерів та 9 людей з інвалідністю. В будівлі лише один туалет та одна душова, які розташовані в одному приміщенні, розділеному перегородкою та потребують ремонтних робіт.

"Кімнати одночасно використовуються як місця для відпочинку, вживання та приготування їжі, прання, а також зберігання дров. Також у житловій кімнаті встановлено піч-буржуйку, що є порушенням пожежної безпеки та створює потенційну загрозу життю та здоров’ю проживаючих, зокрема, дітей. Крім того, слід зазначити, що в одній із кімнат проживають люди різної статі та віку", — повідомляють на сайті. Приміщення немає пандусів, спеціально обладнаних душових кімнат та в цілому не пристосовано для людей з інвалідністю.

Уповноважений звернувся до Закарпатської обласної військової адміністрації та Мукачівської міської ради, щоб вирішити питання з переселенням ВПО в інше місце з гідними умовами для проживання.

Що кажуть в Закарпатській ОВА

Суспільне отримало коментар від заступника голови Закарпатської ОВА Петра Добромільського щодо виявлення порушення умов проживання вимушених переселенців, про що писали на сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

За словами Добромільського, у цьому приміщенні проживають дві сім'ї з Миколаєва. Посадовець 17-го березня поспілкувався з сім'ями. Розповів: "Фотографії, які випустили публічно у простір, були зроблені на другому і третьому поверсі, де проживають закарпатці. В яких умовах і чому вони там проживають, це уже зовсім інше питання". Петро Добромільський додав, що внутрішньо переміщеним особам запропонували декілька шелтерів, але вони переселятися не захотіли.

"Люди ніколи не зверталися до органів влади. Там живуть дві сім'ї з Миколаєва, яким надали прихисток спортсмени. Тимчасово проходять ремонтні роботи і сім'ї переселилися у більш пристосоване приміщення. Людей забезпечують харчуванням, продуктами і постійно надають допомогу. Діти ходять до школи, жінки працюють, чоловіки залишилися в Миколаєві. Всі фотографій, які випустили публічно у простір, це були фотографії зроблені на другому і третьому поверсі де проживають закарпатці. В яких умовах і чому вони там проживають, це уже зовсім інше питання. Люди в свої домівки не запускали. Сказали, що дали їм обманним шляхом зробити фото. Хтось із представників громадської організації мав надати їх допомогу у приватному плані. Внутрішньо переміщенні особи переселятися не хотіли. Ми запропонували їм декілька шелтерів, але вони сказали, що переселятися вони не будуть", — розповів заступник голови обласної державної адміністрації Петро Добромільський.

Читайте також:

  • Росія продовжує атакувати Бахмут, Зеленський може провести перемовини із президентом Китаю. 387 день війни. Онлайн;
  • В Ужгороді настоятелю храму УПЦ Дмитру Сидору повідомили про підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі;
  • "Складу злочину в моїх проповідях немає". Дмитрій Сидор прокоментував підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок