Без газу, опалення, каналізації та з щілинами у стінах та стелі. Шестеро людей проживають в зруйнованій школі на Інгульці. Цю будівлю наразі обслуговує ТОВ “УЮТ-2011”, однак Суспільному мешканці говорять, що ремонтних робіт тут не проводять.
Ірина Клочко проживає в будівлі колишньої школи вже 20 років. Крім неї, тут мешкають ще п'ятеро людей, серед них є і ті, що мають інвалідність. Раніше тут була школа, пізніше зробили гуртожиток. Сюди тимчасово селили людей, чиє житло мали зносити задля розширення Інгулецького кар`єру.

"В кожній кімнаті, а їх 63, тут прописано мільярд людей, всі ж думали, що ось-ось знесуть, і сюди прописувало ЖКГ всіх людей, забито все було. Люди повиїжджали, покидали, воно все валиться. Але ж прописані вони тут, всі ж сподіваються. А нарахування йдуть, і отакі борги божевільні, просто страшенні борги. Поки я робила, я ще платила, зараз, кажу чесно, я не плачу", – розповідає мешканка будівлі Ірина Клочко.

7 років тому вимкнули газ, 4 роки тому – опалення. Також немає централізованої каналізації, а будівля вся в тріщинах. Ірина Клочко сподівалась, що її вулицю також знесуть, однак цього не сталося, тому жінка залишилась жити тут. А свій будинок вона покинула. В Інгулецькому виконкомі повідомили, що всім мешканцям цієї будівлі неодноразово пропонували кімнати в гуртожитках, однак жоден не погодився.
“Вони пропонували, Інгулецький виконком, гуртожиток від ІнГЗКа, але воно від ІнГЗКа. Там кімната, а що мені, там з котами і тваринами не можна. Почекайте, а що мені, взяти їх і викинути? Зробіть мені, щоб я хоч жити могла, щоб я могла нормально прийти в хату помитися. Або дайте мені якусь однокімнатну квартиру, хатку. Щоб мені було не страшно ходити, бо я йду і мені на голову падає стеля. Це не нормально.", – розповідає мешканка будівлі Ірина Клочко.

Цю будівлю обслуговує ТОВ “УЮТ-2011”. За словами Ірини, обслуговуюча компанія не проводила тут ремонтні роботи. Однак, говорить юрист Іван Карнаух, вона зобов`язана це робити.
"Закон України про житлово-комунальні послуги передбачає обов'язок утримання управляючих організацій в належному стані багатоповерхових будинків. Крім цього, власники такого ж житла також зобов`язані утримувати його в належному стані. Незалежно від того, всі сплачують в повному обсязі чи є певна заборгованість, обслуговуюча компанія зобов'язана робити капітальний ремонт", – каже юрист Іван Карнаух.

Іван Карнаух говорить, що для оцінки стану будівлі її повинна обстежити спеціальна комісія при виконкомі. І якщо буде встановлено, що ця будівля не відповідає санітарним нормам, та є аварійною – мешканців можуть виселяти примусово, та надавати їм альтернативні місця для проживання.
Суспільне звернулося з інформаційним запитом до обслуговуючої компанії ТОВ “УЮТ” та Інгулецького виконкому, аби дізнатись, чи проводились такі обстеження цієї будівлі та на яких підставах тут продовжують проживати люди. Відповідь оприлюднимо.
Читайте також
Мешканці будинку в Кривому Розі майже два роки живуть без газу
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро