Музейна експозиція в Національному заповіднику "Поле Берестецької битви" на Рівненщині вперше з початку повномасштабного вторгнення знову доступна для відвідувачів. Його директор Леонід Галабуз Суспільному розповів, що в перші дні роботи у залах музею вже побували кілька екскурсійних груп.
Сім експозиційних зал Національного історико-меморіального заповідника у Пляшевій на Рівненщині не працювали з 24 лютого 2022 року, зазначив його директор.
"Ми заховали усі наші експонати й експозиція не працювала, але територією заповідника екскурсії проводили. Зараз ми можемо працювати у відкритому режимі, відновили експозиції. У нас є бомбосховище на випадок повітряної тривоги. Так що ми повноцінно вже працюємо, і сьогодні була група з Луцька, зі Львова телефонують, хочуть приїхати", — розповів Леонід Галабуз.


Музей у заповіднику "Поле Берестецької битви" — це п'ять експозиційних зал з унікальними речами українських козаків та селян, польські речі XVII століття. Їх виявили у Пляшевій на місці Берестецької битви археологи під керівництвом Ігоря Свєшнікова в 1970-1990 роках. Це вогнепальна й холодна зброя, обладунки, особисті й ремісничі речі, ювелірні прикраси і писарське приладдя. Усе це виготовлене з різних матеріалів, металу, дерева і шкіри. Але однаково добре збережені завдяки консервуючим властивостям торфу.
Експонати мають чітке датування — липень 1651 року, коли закінчилась Берестецька битваУ червні 1651 року зійшлося Військо Запорізьке та союзні йому кримські татари проти армії Речі Посполитої. У 2022-му відзначають 371 річницю битви. Національний історико-меморіальний заповідник “Поле Берестецької битви” – меморіальний комплекс козацької слави України, що знаходиться між селами Пляшева та Острів на Рівненщині.Щороку на честь загиблих героїв берестецької битви проводять богослужіння, урочисту ходу та козацьке таборування..


На 18 червня 2023 року припаде 372-га її річниця.

Шоста експозиційна зала присвячена Тарасу Шевченку, а сьома — історії створення архітектурного ансамблю "Козацькі могили" та музею.
Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви" у селі Пляшева для відвідувачів працює щодня з 9:00 до 18:00.
Читайте також
- Рівнеоблрада об'єднала три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання
- "Мистецтво Нескорених": у Рівному презентували виставку картин військових, які проходять реабілітацію
- У Рівному пропонують створити музей на честь художника УПА Ніла Хасевича. Як це бачать ініціатори
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook