Допомагають херсонцям ліками та продуктами. Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support"

Допомагають херсонцям ліками та продуктами. Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support"

Ексклюзивно
Допомагають херсонцям ліками та продуктами. Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support"
Херсон. Місцевий житель прийшов до волонтерів спецпідрозділу "Карлсон support", 17 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Спецпідрозділ "Карлсон support" не тільки воює, а й займається волонтерською діяльністю. Свій штаб у Херсоні розгорнули на другий день після звільнення. Відтоді роздають продуктові набори, ліки, дитяче харчування, а також допомагають військовим. Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support", дізнались кореспонденти Суспільного.

У цьому штабі завжди людно. За день приходить 100-150 людей. Тут можна отримати хліб, а ще ліки, засоби гігієни, дитяче харчування. Херсонка Галина у штабі не вперше. Говорить, така допомога необхідна.

"Діти мої тут і я тут. Зі своєї землі нікуди не збираємося йти. Як було без волонтерів? Дуже важко. Ми ніколи не брали російську гуманітарну допомогу. Дочекалися наших. Як говорять і руки й ноги цілували від радості", — говорить Галина.

Допомагають херсонцям ліками та продуктами Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support"
Херсон. Волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support" роздав жінці ліки, 17 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Перший раз у штабі Ніна Кулик. Прийшла за дитячим харчуванням і засобами гігієни для своєї онуки. Неочікувано отримала ще й м’яку іграшку, розповідає пенсіонерка. Її внучці 10 місяців.

Допомагають херсонцям ліками та продуктами Як працює волонтерський спецпідрозділ "Карлсон support"
Херсон. Жінка прийшла до волонтерів спецпідрозділу "Карлсон support", 17 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

В першу чергу допомагають родинам з дітьми, пенсіонерам та людям з інвалідністю. Але готові підтримати будь-кого, хто звернеться до штабу, говорить волонтерка Ліда. Тут можна обрати дитяче харчування, різноманітні ліки – від знеболювальних до більш специфічних медикаментів. Допомагають і містянам, і лікарням.

"Тут є ще антибіотики, зокрема, від бронхіту. Є серцеві, нітрогліцерин спрей, а ще є для розрідження крові", — каже Ліда Перелигіна.

Зараз у штабі працює 60 волонтерів. У кожного свої обов‘язки: роздавати продукти та ліки, фасувати пакети, обробляти заявки у соцмережах, розвозити допомогу. Більшість займатись волонтерством почали в перші місяці окупації, а після звільнення міста —об‘єднали зусилля. Команда волонтерського спецпідрозділу "Карлсон support" — це люди, які попри щоденні обстріли лишаються у місті, розказує керівниця херсонського штабу Катерина Козак.

"Ми працюємо з листопада і за цей час ми встигли допомогти восьми тисячам людей, з яких 1 тис. Це родини з дітьми, багатодітні, малозабезпечені родини. Наша команда складається з людей, котрі пережили окупацію, ми не виїхали. Це наша позиція. Ми не будемо тікати з рідного міста. Ми будемо тут залишатися і будемо допомагати людям", — каже Катерина Козак.

Читайте також

"Ми пережили окупацію і залишаємось у себе вдома": як херсонський художник працює над творчими проєктами

Відновлюють роботу попри обстріли: як працюють магазини, торговельні точки та кав'ярні у Херсоні

Херсонські артисти, які взяли участь у телешоу "Румунія має талант", дійшли до півфіналу

Херсонська школярка виставила свої картини на аукціон для допомоги ЗСУ

"Херсон це Україна!". Історія хірурга, який працював в окупації.

"Вирішили допомогти нашим військовим": піцерія у Херсоні частину доходів передаватиме на потреби ЗСУ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок