Половина хворих – діти: на Черкащині перевищений епідпоріг гострих вірусних інфекцій

Половина хворих – діти: на Черкащині перевищений епідпоріг гострих вірусних інфекцій

Половина хворих – діти: на Черкащині перевищений епідпоріг гострих вірусних інфекцій
Суспільне Черкаси

На Черкащині перевищено епідпоріг гострих вірусних інфекцій. Цього тижня в області захворіли 5,5 тисяч людей, що на три сотні більше, ніж минулого, розповіла Суспільному завідувачка відділу епіднагляду Марина Конакбаєва.

Близько половини хворих – діти. Що стало причиною збільшення захворюваності та як уникнути хвороби – дізнавалось Суспільне.

Домінують віруси грипу типу А, також значну частину становлять коронавірусна інфекція, респіраторно-синцитіальний вірус, метапневмовірус, риновіруси та інші типи вірусів.

Директор Другої міської поліклініки Олег Роскопін розповів: за останній тиждень кількість хворих на грип та ГРВІ збільшилась удвічі.

"Хворіють більше взимку, тому що люди більше знаходяться в кімнатах, приміщеннях, а де багато людей і не циркулює повітря, там зазвичай збільшується захворюваність", — пояснив він.

Зростання захворюваності на грип та ГРВІ на понад 4 відсотки спостерігають по всій Черкащині, зауважила завідувачка відділу епіднагляду обласного центру контролю та профілактики хвороб Марина Конакбаєва.

грип та грві
Суспільне Черкаси

"До грипу додалася значна кількість випадків захворювання на коронавірус, тому й виникає несприятлива епідеміологічна ситуація. Серед захворілих близько п'ятдесяти відсотків, тобто половина — це діти", — зазначила вона.

Вікторія Загорулько приходила до лікаря, бо відчула, що захворіла.

"У мене був кашель, нежить, вухо боліло, горло. була в кабінеті невідкладної допомоги", — розповіла вона.

грип та грві
Суспільне Черкаси

На огляд до лікаря приходив і черкасець Валерій Терещенко. У нього два дні трималася температура 39 градусів:

"Відчув симптоми грипу: температура, кашель, головний біль, надривний кашель, аж боліло в грудях".

грип та грві
Суспільне Черкаси

Сімейна лікарка Тетяна Олексійчук говорить при перших симптомах застуди радить звернутися до медиків, щоб вчасно отримати необхідну допомогу.

"До лікаря треба звертатися, коли підвищена температура, починається нежить, закладеність горла, кашель", — пояснила вона.

грип та грві
Суспільне Черкаси

Хворобу, додала, можна попередити:

"Найкраща профілактика — це вакцинація, здоровий спосіб життя, прийом вітамінів у великих кількостях. Якщо людина щепилася від грипу, то тоді є імовірність того, що захворювання буде протікати в легшій формі й не буде ускладнень".

Що відомо

  • За словами головного санітарного лікаря області Володимира Папача, з 6 по 12 березня в Черкаській області на грип та ГРВІ захворіли 5 452 людини. Показник загальної захворюваності на 100 тисяч населення склав 471,17, що на 2,5% вище від епідемічного порогу по області.
  • Найвищі показники захворюваності у Мліївській, Шполянській, Христинівській, Степанківській, Маньківській, Паланській (дуже високий рівень інтенсивності), Жашківський, Чорнобаївський, Селищанській, Руськополянській, Мошнівській, Канівській, Кам’янській, Звенигородській, Драбівській, Бабанській, Піщанській, Золотоніській(високий рівень інтенсивності) громадах.
  • Шпиталізували 311 людей (5,7% від кількості захворілих). Найбільше серед них людей віком 30-64 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок