В одному з житомирських ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо

В одному з житомирських ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо

Оновлено
В одному з житомирських ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо
Житомир, 17 березня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Троє дітей молодшої школи житомирського ліцею №27 захворіли на ротавірусну інфекцію. Інформацію Суспільному підтвердила заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.

За її словами, симптоми хвороби у дітей проявилися 16 березня.

"Один із батьків – медичний працівник. У дітей діагностована ротавірусна інфекція. Вони не харчувалися. Це не харчове отруєння і не кишкова інфекція. Діти – на лікуванні, а клас на дистанційному навчанні. Ротавірусна інфекція взимку циркулює постійно, тому що це сезон", – розповіла Марія Місюрова.

В одному з житомирських ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо
Заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова. Січень 2022 року. Житомир. Фото Суспільне Житомир

З її слів, станом на 16 березня одна дитина отримувала медичну допомогу в лікарні, дві дитини знаходилися на амбулаторному лікуванні.

В одному з житомирський ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо
Молодша школа житомирського ліцею № 27. Житомир, 17 березня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

ДОПОВНЕНО

На 15.00 – Фахівець зі зв'язків з громадськістю Держпродспоживслужби Житомирської області Галина Заріцька в коментарі Суспільному розповіла, що наразі до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області термінового повідомлення про інфекційне захворювання або харчове отруєння не надходило.

"Перевіряється ситуація, наші працівники зв’язуються із адміністрацією школи, з’ясовують всі обставини. Щойно нам надійде такий документ, звичайно, виїде команда в складі спеціалістів нашого управління спільно з представниками лабораторного центру, бо будуть відбиратися проби, аналізи води, аналізи залишків страв, які готувалися. І буде, мабуть, обстеження працівників харчоблоку – як це робиться, коли приходить такий документ", – сказала Галина Заріцька.

Директорка житомирського ліцею №27 Світлана Коротка розповіла Суспільному, що захворювання дітей не пов'язане з їдальнею, оскільки того дня діти не харчувалися там.

"Припускаємо, що діти могли заразитися у сховищі крапельним шляхом, хоча наше сховище теж періодично провітрюється. Не можемо поки сказати точно, подивимося, яка ситуація буде у понеділок (20 березня – ред.) – зараз ми тримаємо на контролі всі випадки. Оскільки я на лікарняному, то мені доповідає моя заступниця і ми тримаємо постійний зв'язок із класними керівниками. Дітей із цих класів ми поки відправили на дистанційку", – розповіла директорка ліцею №27.

ОНОВЛЕНО

Додано відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир

У коментарі Суспільному Житомир заступниця директора ліцею №27 Олена Івахнова докладніше розповіла про цей випадок. З її слів, симптоми отруєння помітили, коли діти були у сховищі.

"Діти під час тривоги в укритті відчули нудоту, неприємні симптоми, – каже Олена Івахнова. – Декілька дітей були відправлені додому, відповідно з батьками. Але сьогодні (17 березня – ред.) одна із мам зробила аналіз і повідомила, що це ротавірусна інфекція. Тобто ніяким чином з отруєнням це не пов’язано, тому що жодна дитина, яка відчула симптоми, не харчувалася на той момент, взагалі не харчувалися у їдальні. Це було зранку, коли вони тільки поприходили до школи".

В одному з житомирських ліцеїв троє дітей захворіли на ротавірусну інфекцію – що відомо
Олена Івахнова. Житомир, 17 березня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

За словами Олени Івахнової, захворіли діти 3-4 класу ліцею.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок