Щодня реєструють до 150 нових випадків: на Вінниччині зростає кількість хворих на COVID-19

Щодня реєструють до 150 нових випадків: на Вінниччині зростає кількість хворих на COVID-19

Щодня на Вінниччині реєструють від 100 до 150 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Про це під час пресконференції повідомила заступниця директора обласного департаменту охорони здоровʼя та реабілітації Тетяна Бондаренко.

"Ми маємо зростання кількості захворювань і зростання кількості тих, хто потребує госпіталізації. На сьогодні реєструється щодня від 100 до 150 випадків, близько 20 , 25 протягом останнього тижня щодня госпіталізуються. Хворіють і діти. За минулу добу госпіталізовано 14 дітей", — каже Тетяна Бондаренко.

Натепер у стаціонарах перебувають 270 пацієнтів. З них 70 — діти. Семеро пацієнтів із підтвердженим COVID-19 у реанімації.

"Зараз ми маємо 5-й тиждень поспіль стабільне зростання на COVID-19. Щотижня додаємо плюс 20 % в порівнянні з минулим тижнем. За минулий тиждень у нас було госпіталізовано майже чотири тисячі випадків із підтвердженим коронавірусом. Це люди, які мають тяжкий перебіг. Маючи чотири тисячі випадків, не важко порахувати, наскільки завантажуються лікарні, забирають ресурс, медперсонал, є поранені, яким треба надавати допомогу", — каже лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Щодня реєструють до 150 нових випадків: на Вінниччині зростає кількість хворих на COVID-19
Суспільне Вінниця

За його словами, щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень.

"Ефективність — це не одна доза, не дві дози, це краще, ніж одна, але найкраще дві дози плюс бустер. Для групи ризику, 60 і старше, щотижнево ми аналізуємо дані. Від 85 до 95% і вище випадків COVID-19 — люди віком понад 60 років. Для груп ризику для ефективного захисту потрібно мати бустерне щеплення", — каже Федір Лапій.

У Вінницькій області наразі є в достатній кількості вакцини Pfizer, Johnson та CoronaVac, каже Тетяна Бондаренко. Вакцинуватися можна в пункті щеплення, які працюють на базі ЦПМСД.

Читайте також

  • Лікарі забули інструмент у тілі жінки: вінничанка відсудила 400 тисяч гривень компенсації
  • Вінничани долучилися до збору коштів на тепловізори для херсонських рятувальників
На початок