Хакер з Хмельницького створив "вірус" та заразив ним більше 10 тисяч комп`ютерів

Хакер з Хмельницького створив "вірус" та заразив ним більше 10 тисяч комп`ютерів

Хакер з Хмельницького створив "вірус" та заразив ним більше 10 тисяч комп`ютерів
Фото: ГУ Національної поліції в Хмельницькій області

Кіберполіція викрила 25-річного жителя Хмельниччини у створенні "вірусу" для викрадення даних користувачів. Шкідливе програмне забезпечення чоловік розповсюджував під виглядом додатків до комп'ютерних ігор. Таким чином зловмисник отримав віддалений доступ до більш як 10 тисяч комп’ютерів.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

За інформацією правоохоронців, чоловік розробив вірусне програмне забезпечення, яке позиціював як додатки до комп’ютерних ігор. Потрапивши на пристрої користувачів, програма давала можливість завантажувати та відвантажувати файли, встановлювати й видаляти програми, робити скриншоти з віддаленого екрана, перехоплювати звук з мікрофона і відео з вбудованих або зовнішніх камер.

"Зібравши певні дані, зловмисник опрацьовував їх для подальшого викрадення облікових записів або виведення електронних коштів, які містилися на балансі таких акаунтів. В оселі фігуранта правоохоронці провели обшуки та вилучили техніку, яка використовувалася у протиправній діяльності. Встановлено, що зловмисник отримав доступ до більш як 10 тисяч комп’ютерів. На момент проведення обшуку «під контролем» фігуранта перебувало майже 600 заражених комп’ютерів, до яких він міг приєднатися в реальному часі", — йдеться у повідомленні.

Чоловікові загрожує від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок