В РФ нагородили пілотів, які зіткнулися з американським дроном

В РФ нагородили пілотів, які зіткнулися з американським дроном

Сергій Шойгу
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Фото: Міноборони РФ

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу представив до держнагород пілотів Су-27, які брали участь в інциденті з американським дроном MQ-9 Reaper.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони РФ.

Міноборони РФ визначило дії російських льотчиків як "запобігання порушення безпілотним літальним апаратом США MQ-9 тимчасового режиму використання кордонів повітряного простору, встановленого через проведення "спеціальної військової операції".

Відомство заявляє, що пілоти Су-27 "з дроном у контакт не вступали". А падіння MQ-9 Reaper пояснюють тим, що "внаслідок різких маневрів БПЛА MQ-9 перейшов у некерований політ та зіткнувся з поверхнею води".

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Як заявив на брифінгу речник Пентагону генерал Патрік Райдер, внаслідок інциденту є певні пошкодження й російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації. Там повідомили, що у повітря підняли винищувач. Унаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 начебто перейшов у некерований політ із втратою висоти і зіткнувся з водною поверхнею.

Військово-повітряні сили США в Європі — Повітряні сили в Африці регулярно здійснюють польоти над суверенною територією Європи та міжнародним повітряним простором у координації з чинним законодавством приймаючої країни й міжнародними законами. З метою зміцнення колективної європейської оборони та безпеки ці місії підтримують національні цілі членів Альянсу, партнерів і США.

Читайте також

США оприлюднили карту з приблизним місцем розташування збитого безпілотника MQ-9 Reaper

Російський літак Су-27 зіткнувся з безпілотником США над Чорним морем. Що відомо

США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

Росія спробує дістати уламки безпілотника США, що впав у Чорне море

Вибір редакції

На початок