У США формують флот супертанкерів для перевезення нафти до Європи — Bloomberg

У США формують флот супертанкерів для перевезення нафти до Європи — Bloomberg

У США формують флот супертанкерів для перевезення нафти до Європи — Bloomberg
. Танкер. Ілюстративне фото: АР

У березня Європа планує імпортувати рекордну кількість американської нафти, і для цього трейдери формують флот великих танкерів. Це пов'язано з тим, що санкції проти російської нафти змінюють глобальні торгові шляхи, пише Bloomberg.

Агентство зазначає, що за даними відстеження танкерів, судна, які перевозять 1,84 млн барелів на день, мають прибути зі США в березні.

Загалом 11 супертанкерів, відомих у торгівлі як Very Large Crude Carriers (VLCC), і 16 суден класу Suezmax мають прибути до Європи з Перської затоки США цього місяця. Зараз ці великі кораблі перевозять близько 60% сирої нафти по маршруту, порівняно з 37% рік тому. Супертанкери можуть перевозити близько 2 мільйонів барелів нафти, а Suezmax — близько 1 мільйона.

Bloomberg зазначає, що зазвичай для плавання використовуються менші кораблі, відомі як Aframaxes — місткістю близько 700 000 барелів. Частково це пояснюється тим, що в Європі лише кілька портів, які можуть приймати супертанкери, які зазвичай призначені для найдовших подорожей по всьому світу.

Читайте також: Німеччина скоротила імпорт російської нафти майже на 100%

Однак сьогодні Aframax є дефіцитом, оскільки трейдери бронюють судна для транспортування все більшої кількості російської нафти до Азії. Великі імпортери, такі як Китай та Індія, набирають більші обсяги, оскільки західні покупці відмовилися від вантажів через санкції проти Москви за вторгнення в Україну, пише агентство.

Тепер відносно дешево наймати найбільші кораблі для перевезення сирої нафти з Перської затоки США до Роттердама. За словами Віктора Катони, провідного аналітика сирої нафти компанії Kpler Ltd, для супертанкера ця вартість становить близько 2,70 доларів за барель нафти. Для Aframax на тому ж маршруті це приблизно 8,50 доларів за барель.

Крім того, все більше американських суден Suezmax прибувають до Європи частково заповненими, оскільки це все ще дешевший варіант, ніж бронювання Aframax з розрахунку ціни за барель.

Читайте також: G7 не планує знижувати граничну ціну на російську нафту — WSJ

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

Росія знижує експорт нафтопродуктів: що це означає для країн Європи, України та РФ?

На початок