На Івано-Франківщині скажений собака покусав трьох людей

На Івано-Франківщині скажений собака покусав трьох людей

На Івано-Франківщині скажений собака покусав трьох людей
Фото: Unsplash

У присілку Люча-Рушір Яблунівської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, бездомний собака зі сказом покусав трьох людей. Село Люча, прилеглі до нього угіддя та ліс за 5 км від місця події визнали загрозливою зоною, повідомили на Facebook-сторінці Косівської районної військової адміністрації.

Сказ у собаки підтвердили за результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу. За інформацією Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, людей, які контактували з хворою твариною, встановили. Повний курс антирабічних щеплень проходять четверо людей.

"У цій зоні ми провели профілактичну вакцинацію проти сказу сприйнятливих тварин: 56 собак, 36 котів, 22 голови великої рогатої худоби, сім голів дрібної рогатої худоби та четверо коней. Спеціалісти дезінфікували 280 м² території, де стався випадок", — сказав начальник Косівського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Юрій Кристиняк.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке відбулося 14 березня 2023 року, затвердили комплексний план заходів з локалізації та ліквідації спалаху:

  • у загрозливій зоні заборонили проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їхнього відловлювання та вивезення;
  • власникам тварин рекомендують дотримуватися правил утримання собак, котів і хижих тварин;
  • для виявлення хворих, підозрілих у захворюванні на сказ, чи трупів тварин працівники Яблунівської дільничної лікарні ветеринарної медицини та Кутського лісгоспу обстежуватимуть присілок та прилеглі масиви, на яких можлива міграція диких тварин;
  • серед місцевого населення проведуть санітарно-освітню роботу з профілактики сказу.

Що відомо

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, за якого вражається центральна нервова система з ознаками поліоенцефаломієліту. Хвороба супроводжується паралічем. Людина заражається під час укусу або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру. Інкубаційний період недуги складає від семи днів до одного року. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні та бродячі собаки й коти. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей і навіть вдень можуть забігати в населені пункти й кусати людей і тварин.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок