У Черкасах соціальні працівники доброчинної організації "Карітас Маріуполь" безоплатно допомагають людям старшого віку. Як розповів директор установи отець Ростислав, волонтери прибирають, готують їсти та ходять в магазин.
Нині в центрі сотня підопічних, їх волонтери провідують щотижня. Пенсіонерка Валентина Краснова їхню машину чекає з самого ранку. Їй 70 років. Мешкає вона у двокімнатній квартирі разом з п'ятьма котами. Через травму ніг їй важко ходити, тож такі буденні справи, як похід в магазин чи прибирання, даються вкрай тяжко:
"Мені тяжко вікна помити, люстри, тобто робити там, де є висота".

Соцпрацівники "Карітасу" допомагають господині із миттям вікон.
"Мені дуже приємно, що я це роблю, бо пані Валентина сама не в змозі це зробити, а мені не важко. Я так і діточок своїх вчу, щоб допомагали людям", — прокоментувала волонтерка Ганна.
Поки волонтери трудилися біля склопакетів, жінка пригадала свої студентські роки. На чорно-білих світлинах — одногрупники, їхні історії. Саме така увага не менш важлива, ніж фізична допомога, зазначила координаторка волонтерів Анастасія Олех:
"У нас навіть є запити від бабусь, які просто хочуть, щоб до них прийшли і з ними поспілкувались, почитали книжку, бо мають поганий зір. Бабуся може розповісти про своє життя, волонтер приділить цьому годинку свого часу, а в неї буде вражень ще на цілий місяць".

Зі слів Анастасії, нині організація шукає волонтерів, які б підтримали їх у цій справі:
"Якщо людина старшого віку, то це не означає, що вона стала жити в бруді і їй це подобається. Вона також хоче, щоб було чистенько, щоб було свіже повітря. Тож я шукаю волонтерів, які можуть приділити саме таку увагу людям, вийти в парк прогулятись, поспілкуватися годинку".

Як розповів директор благодійного фонду "Карітас Маріуполь" отець Ростислав, заявку на допомогу можна подати у соціальних мережах https://t.me/caritas_mariupol організації або ж замовити телефоном067 623 5221.
"Ми мусимо вибирати, бо ми не можемо, на жаль, допомогти всім якби ми не хотіли. Ми визначаємо людину, яка найбільше потребує допомоги і до неї направляємо соціальних працівників, які прибирають, готують їсти, ходять в магазин. Звичайно це не медичний догляд, це не паліативна медицина, це для того, щоб вони не почувались самотніми та покинутими".
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- 30 пам'яток комуністичної доби: що заважає очистити місто на Черкащині від радянщини
- Лікарі "на колесах": на Черкащині реалізують пілотний проєкт із телемедицини
- Шестеро дорослих, дев'ять дітей і коти: на Черкащину переїхала родина з Донеччини