Прокуратура вимагає знести самочинну забудову у Святошинському лісництві

Прокуратура вимагає знести самочинну забудову у Святошинському лісництві

Прокуратура вимагає знести самочинну забудову у Святошинському лісництві
Святошинське лісництво Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Святошинська окружна прокуратура Києва вимагає звільнити від самочинної забудови та повернути столичній громаді земельну ділянку природно-заповідного фонду на території Святошинського лісництва. Вона знаходиться у складі Національного природного парку "Голосіївський".

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що підозрювані без рішень Київради та належних правових підстав самочинно звели нежитлову будівлю та тимчасові споруди на земельній ділянці площею 0,10 га, власником якої є територіальна громада Києва.

"У подальшому за відсутності належних правовстановлюючих документів ділки здійснили реєстрацію права власності на самочинно збудовані об'єкти за фізичною, а згодом за юридичною особами", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначають, що законодавством обмежено використання території природно-заповідного фонду. Вказані землі перебувають під особливою охороною держави, тож заволодіння ними, всупереч вимогам Земельного кодексу України, є недопустимим.

Наразі Святошинським районним судом Києва відкрито провадження за позовом прокурора та призначено підготовче судове засідання.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

Понад 10 років затягували з оплатою за землю. Товариство має сплатити понад 12,5 млн гривень

Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок

У Києві та області вимикають світло за графіками. Де саме

На початок