В Ужгороді 4 людей з отруєнням госпіталізували. Які симптоми та як надати першу допомогу при отруєнні газом

В Ужгороді 4 людей з отруєнням госпіталізували. Які симптоми та як надати першу допомогу при отруєнні газом

В Ужгороді 4 людей з отруєнням госпіталізували. Які симптоми та як надати першу допомогу при отруєнні газом
Фото ілюстративне: УНІАН

Чотирьох людей з отруєнням, ймовірно чадним чи природним газом, 16 березня госпіталізували до лікарні в Ужгороді. Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги. Які симптоми отруєння газом та як надати першу медичну допомогу, — розповіли у центрі меддопомоги.

Вранці 16 березня до центру екстреної меддопомоги зателефонувала ужгородка. Жінка повідомила, що не може розбудити чоловіка, підозрює що в нього міг статися інсульт. Медиків, які приїхали на виклик, зустрів 27-річний чоловік. Він поскаржився на погане самопочуття, нудоту та запаморочення. Ще троє мешканців будинку були вже непритомні.

"За всіма ознаками – підозра на отруєння. Всіх чотирьох потерпілих транспортували до Ужгородської центральної міської клінічної лікарні. 52-річні чоловік з дружиною і їх 27-річний син зараз знаходяться під наглядом медиків, їх стан стабільний. 73-річна жінка прийшла до свідомості, але поки перебуває в реанімаційному відділенні", — йдеться у повідомленні.

Які симптоми отруєння газом та як надати першу медичну допомогу

У Закарпатському центрі екстреної медичної допомоги розповіли: внаслідок отруєння чадним газом розвивається гіпоксія – дефіцит кисню. Це виникає через те, що в крові молекули чадного газу зв'язуються з гемоглобіном і блокують можливість перенесення кисню до тканин. Це може призвести до незворотних змін у роботі серця та мозку.

Симптоми отруєння:

  • головний біль;
  • нудота;
  • прискорене дихання;
  • слабкість, відчуття втоми;
  • запаморочення;
  • сплутаність свідомості.

Якщо ви підозрюєте, що у приміщенні є чадний (чи природний) газ, негайно вимкніть усі прилади, відкрийте вікна та викличте аварійну газову службу.

У разі отруєння, перша домедична допомога:

  • викликати екстрену медичну допомогу;
  • вивести або винести потерпілого на свіже повітря;
  • людині, яка отруїлася, покласти під голову подушку, а також розстібнути комір та пояс.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок