Сергій Жадан зібрав коштів на 10 автівок для ЗСУ у турі в США

Сергій Жадан зібрав коштів на 10 автівок для ЗСУ у турі в США

Сергій Жадан
Поетичний вечір у Харкові 10 серпня. Фото: Суспільне Харків

16 березня письменник Сергій Жадан у соціальних мережах поділився з підписниками новиною, що завершив свій тур у США, та розповів, скільки коштів вдалося заробити.

У США з квитків на авангардний джаз-мюзикл режисера Леся Курбаса "Радіо 477", вірші до якого написав Жадан, донатів та з аукціону вдалось зібрати близько 55 тис. доларів, або "це понад десять автівок для ЗСУ", додав письменник.

Жадан пожартував, що фото є фінансовою звітністю для Міністерства культури та інформаційної політики.

#культурнийшлях і заклики до МКІП

Уже кілька артистів, які отримали дозвіл на виїзд за кордон від Міністерства культури та інформаційної політики, потрапили у скандал – комік Андрій Щегель заявив, що використав тур як можливість втекти від повістки, а режисера Тараса Голубкова підозрюють у співпраці з росіянами.

Після цього у МКІП вирішили розробити нові правила для надання дозволів для виїзду митців за кордон.

Оскільки певний час правила не оголошувались, а кілька артистів не змогли потрапити на гастролі, у мережі почали зʼявлятися заклики з хештегом #культурнийшлях із проханням зберегти можливість артистам виїздити на концерти, забезпечивши прозорий процес отримання дозволів та їх моніторингу.

Зокрема свої звернення до МКІП записав письменник Сергій Жадан та гурт TVORCHI.

Пізніше міністр Олександр Ткаченко озвучив нові умови для виїзду митців.

Тепер, щоб виїхати за кордон, українські митці та діячі культури мають підтверджувати наявність військового обліку, контракти, а після повернення – надавати у МКІП звіт.

Хто такий Жадан

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". Автор романів "Депеш Мод", "Ворошиловград" (за яким зняли фільм "Дике поле"), "Інтернат", поетичних збірок "Цитатник", "Ефіопія", "Життя Марії", "Тамплієри", "Антена", "Список кораблів" та інших.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок