"Перед нами величезний виклик – оцифрування 12 мільйонів музейних предметів": Олександр Ткаченко

"Перед нами величезний виклик – оцифрування 12 мільйонів музейних предметів": Олександр Ткаченко

експозиція у музеї Ханенків
Музей Ханенків. Фото: Музей Ханенків/Facebook

Українським музеям потрібно оцифрувати 12 мільйонів предметів. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 16 березня у своєму Telegram, розповідаючи про візит міністерки культури Хорватії Ніни Обулєн Коржінек.

За словами міністра, така робота може зайняти роки. Тому Україна зацікавлена у вивченні досвіду Хорватії щодо організації процесу збереження культурної спадщини як під час війни, так і після її завершення.

"Те, що відбувається сьогодні в Україні, – це воєнні злочини не тільки проти цивільного населення та інфраструктури, а й проти вашої культурної спадщини, оскільки ворог хоче заперечити ваше право на власну ідентичність", – додала Обулєн Коржінек наспільному брифінгу з українським колегою.

"Перед нами величезний виклик – оцифрування 12 мільйонів музейних предметів": Олександр Ткаченко
Міністерка культури Хорватії Ніна Обулєн Коржінек та її команда. Фото: Олександр Ткаченко/Telegram

Раніше Суспільне Культура розповідало, що Польща допоможе Україні з діджиталізацією музеїв

У межах співпраці МКІП, Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Solidarity Fund PL зʼявився проєкт "Впровадження електронної системи реєстру Музейного форду України".

"Реалізація цього проєкту дозволить розуміти статус та місцезнаходження кожного об'єкту, зробить автоматизованою підготовку документів для переміщення, створить інтероперабельність з іншими реєстрами держави та європейськими культурними спільнотами", – зазначив міністр Олександр Ткаченко.

У межах проєкту планують створити електронний реєстр, а музеї зможуть самостійно інтегрувати дані про предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.

Росіяни цілеспрямовано грабують українські музеї

Тільки з території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів.

Зокрема росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Частину з вкраденого вдалося ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

Агентство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

"Перед нами величезний виклик - оцифрування 12 мільйонів музейних предметів": Олександр Ткаченко
Картини, викрадені з Херсонського музею. Викрадені російськими окупантами картини з художнього музею у Херсоні. Фото: Херсонський художній музей

А за словами експертів видання The New York Times, це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок