У Харкові покажуть щоденник Володимира Вакуленка, якого вбили під час окупації Ізюмщини

У Харкові покажуть щоденник Володимира Вакуленка, якого вбили під час окупації Ізюмщини

У Харкові покажуть щоденник Володимира Вакуленка, якого вбили під час окупації Ізюмщини
У Харківському літмузеї оцифровують записи Володимира Вакуленка, вересень 2022. Фото: Суспільне Харків

22 та 23 березня у Харківському літмузеї покажуть оцифрований щоденник дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого вбили під час окупації Ізюмського району.

Про це повідомили у Харківському літмузеї.

З щоденником Вакуленка можна буде ознайомитися у ці дні з 11:00 до 17:30 та послухати коментар від співробітниці Літмузею за QR-кодом.

Цьогорічний фестиваль "Читання на драбині" присвятять загиблому письменнику Володимиру Вакуленку, він розпочнеться 21 березня, повідомили у літмузеї.

У Харкові покажуть щоденник Володимира Вакуленка, якого вбили під час окупації Ізюма
Прощання з письменником Володимиром Вакуленком, вбитим під час окупації Ізюма на Харківщині. 6 грудня 2022 року. Фото: В’ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

"О 17:30 можна буде подивитися щоденник письменника та послухати розповідь співробітниці музею Тетяни Ігошиної, яка його досліджувала. Українська письменниця та документаторка воєнних злочинів Вікторія Амеліна розповість про те, як у вересні 2022 року знайшла записи Вакуленка на звільненій Ізюмщині. Вона відкриє поетичні читання своїм віршем", — йдеться у повідомленні.

О 18:00 будуть читати вірші письменника з нової збірки, яку готує до друку видавництво "Віват".

Літмузей вперше відкриють для відвідувачів з початку повномасштабної війни.

Що відомо

  • Володимир Вакуленко — український дитячий письменник. Жив на Ізюмщині, яку російська армія окупувала у березні 2022 року.
  • Під час окупації Володимир Вакуленко вів щоденник, який сховав перед викраденням окупантами. Родичі передали щоденник до Літмузею.
  • Доля письменника після викрадення російськими військовими була невідомою до кінця листопада. 28 листопада журналісти редакції розслідувань Суспільного отримали фотодокази й результати ДНК-експертизи, які свідчать, що Володимира Вакуленка вбили під час окупації.
  • Російські окупанти розстріляли письменника з пістолета Макарова, слідчі вилучили з тіла загиблого дві кулі, повідомили у поліції.
  • У Харкові 6 грудня 2022 року попрощалися з Володимиром Вакуленком.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок