"Майбутнє визначено". Йоганнес Бьо назвав терміни для закінчення кар'єри у біатлоні

"Майбутнє визначено". Йоганнес Бьо назвав терміни для закінчення кар'єри у біатлоні

"Майбутнє визначено". Йоганнес Бьо назвав терміни для закінчення кар'єри у біатлоні
AP Photos

Коли зі спорту може піти головна зірка чоловічих змагань.

П'ятиразовий олімпійський чемпіон Йоганнес Бьо окреслив терміни для закінчення своєї спортивної кар'єри. Про це біатлоніст розповів виданню TV 2.

Від початку сезону 2022/23 норвежець провів найуспішніший чемпіонат світу в кар'єрі, здобувши п'ять золотих медалей в Обергофі в лютому. На рівні Кубка світу 29-річний біатлоніст достроково став володарем Великого кришталевого глобуса, вигравши загальний залік турніру з повторенням власного рекорду за особистими перемогами.

Попри численні перемоги та рекорди Бьо-молодший досі посідає лише третє місце в списку рекордсменів Кубка світу за особистими перемогами. З показником у 70 золотих нагород він поступається французу Мартену Фуркаду (79) та співвітчизнику Уле-Ейнару Бйорндалену (94).

Бьо розповідає: прагнення перемагати й надалі мотивує його залишатися у спорті щонайменше до наступних зимових Олімпійських ігор 2026 року в Італії. Відповідну заяву Йоганнес зробив на тлі новин про закінчення кар'єри лідерками жіночої команди Норвегії — Марте Олсбю Ройзеланн і Тіріл Екгофф.

Що розповів Йоганнес Бьо

  • Про можливе завершення кар'єри найближчими роками:
"Моє майбутнє загалом визначено. Я вже скликав пресконференцію на березень 2026 року", — жартує біатлоніст.

"Коли бачиш, як Марте закінчує кар'єру, починаєш думати, що й для мене цей день настане незабаром. [Але] було абсолютно жахливо сидіти поза змаганнями минулого тижня [через COVID-19] та дивитися, як інші змагаються. Я дуже хочу бути присутнім і боротися за найвищі місця".

  • Про мотивацію у біатлоні:

"Моя мотивація — перемагати усіх суперників. Коли вони мене долають, це найгірші відчуття. Мушу намагатися цього уникати".

"Також залишаються досягнення Бйорндалена, Фуркада. Є ще декілька рекордів, тому я маю віднаходити речі, що мене мотивуватимуть. У мене вже 70 перемог на Кубку світу, тож 80 — наступна мета. Це тривалий процес, але, можливо, це надихатиме мене протягом останніх років у спорті".
Біатлон
Мартен Фуркад та Йоганнес Бьо. AP Photos

"Мене мотивують рекорди, які я б'ю — це найважливіше. Не думаю, що рекорди, до яких я наблизився, такі важливі".

  • Про цілі на наступний сезон:

"Знову виграти загальний залік Кубка світу. Також я хочу вдало виступити на чемпіонаті світу [2024 року] в Нове-Место".

Йоганнес Бьо: головні досягнення

  • П'ятиразовий олімпійський чемпіон 2018-го та 2022 років з біатлону. Володар восьми олімпійських медалей різних ґатунків.
  • 17-разовий чемпіон та 10-разовий віцечемпіон світу з біатлону. Власник рекорду з найуспішнішого чемпіонату світу з біатлону — сім нагород у сезоні 2022/23.
  • Володар абсолютного рекорду за перемогами в особистих гонках сезону Кубка світу (2022/23) — 17 золотих нагород.
  • Автор історичного рекорду за числом гонок на подіумі поспіль — 19 стартів.

Бьо у сезоні 2022/23: що відомо

  • Йоганнес вже здобув Великий кришталевий глобус, а також Малі глобуси в спринті та переслідуванні.
  • Бьо очолював залік й індивідуальних гонок Кубка світу, але пропустив вирішальний старт в Естерсунді й поступився нагородою Ветле-Шостаду Крістіансену.
  • Після перенесеного COVID-19 повернувся до змагань на дев'ятому етапі Кубка світу в Голменколлені та в першій гонці переміг у спринті.

Вибір редакції

На початок