Україна отримає від Бельгії 240 військових вантажівок

Україна отримає від Бельгії 240 військових вантажівок

Прапори Бельгії та України
Прапори Бельгії та України. Ілюстративне фото: Getty Images

Бельгія передасть Україні 240 військових вантажівок. Поставка першої партії автівок Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi та Volvo Manumat запланована на наступний тиждень. Вони будуть використовуватися для переправлення військ і техніки.

Про це повідомляє De Standaard з посиланням на міністерство оборони Бельгії.

Бельгійська армія має в резерві близько 400 автомобілів зазначених моделей. Сюди входять вантажні машини, моделі з краном та вантажівки-евакуатори. Нинішнього року ці транспортні засоби будуть виведені з експлуатації та замінені на новіші.

Департамент матеріальних ресурсів міноборони Бельгії зазначає, що поетапне виведення з експлуатації машин планувалося кілька років, але їх заміна була пришвидшена через повномасштабну війну в Україні. Тож бельгійська армія може передати більшість автомобілів Збройним силам України.

Ці вантажівки експлуатуються ще з 1992 року, однак досі у доброму стані. Перед відправкою всі транспортні засоби будуть перевірені та за необхідності відремонтовані.

Бельгійська армія також надішле запчастини та інструкції з експлуатації для вантажівок.

Як Бельгія допомагає Україні

21 лютого Бельгія розпочала навчати українських військових керувати підводними дронами.

27 січня уряд Бельгії виділив пакет військової допомоги для України на суму 92 млн євро.

Наприкінці листопада минулого року, уряд Бельгії погодив пакет військової допомоги Україні, до якого увійшли мобільні лабораторії та 10 підводних дронів виробництва бельгійської компанії ECA Robotics Belgium. Ці безпілотники зокрема можуть виявляти всі підводні загрози, чи то міни, чи то шпигунські пристрої.

Читайте також

Бельгія передала Україні грант на суму майже €5 млн

Швеція передасть Україні 10 танків Leopard, а Норвегія — 2 системи NASAMS

Вибір редакції

На початок