На Дніпропетровщині у 33 медичних закладах надається реабілітаційна допомога: як скористатися

На Дніпропетровщині у 33 медичних закладах надається реабілітаційна допомога: як скористатися

На Дніпропетровщині у 33 медичних закладах надається реабілітаційна допомога: як скористатися
Дніпропетровська облрада

33 медичні заклади Дніпропетровщини уклали контракт із Національною службою здоров`я України (НСЗУ) за двома "реабілітаційними" пакетами. Про це йдеться у пресрелізі Міністерства охорони здоров`я, який отримало Суспільне.

Зазначається, що 22 медзаклади можуть надавати допомогу за пакетом "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах", 32 – за пакетом "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах".

В рамках стаціонарного реабілітаційного кожний пацієнт має щоденно отримувати щонайменше 3 години індивідуальних реабілітаційних втручань.

Амбулаторний пакет передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної реабілітації або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації.

"Якщо вам запропонували електрофорез або інші апаратні фізіопроцедури, масаж, призначили грязі або мінеральну воду для внутрішнього або зовнішнього застосування – можете одразу звертатися на "гарячу лінію" НСЗУ, оскільки ці методи не є доказовими методами реабілітації — за це НСЗУ не платить", — йдеться у пресрелізі.

Для отримання послуг з реабілітації потрібне електронне направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або лікуючого лікаря, у тому числі – лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Якщо йдеться про реабілітацію в стаціонарі, її також можна отримати через переведення з медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.

Повний перелік послуг, а також заклади, де надають реабілітаційну допомогу, можна знайти на сайті НСЗУ. Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.

Читайте також

У п’яти лікарнях Дніпропетровщини створять реабілітаційні центри для військових та цивільних

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок