У Полтаві триває судовий розгляд щодо стрілянини біля кафе "Ботанік" (ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ)

У Полтаві триває судовий розгляд щодо стрілянини біля кафе "Ботанік" (ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ)

У Полтаві триває судовий розгляд щодо стрілянини біля кафе "Ботанік" (ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ) Суспільне Полтава

В Октябрському райсуді Полтави продовжують розгляд справи щодо стрілянини біля кафе "Ботанік". На засідання 18 червня прийшли прокурор та адвокат обвинуваченого. Також з`явилася представниця потерпілих. На засіданні продовжать долучати документи. Це другий том. Самого обвинуваченого Віктора Малого привели під конвоєм.

13:14 Суд ухвалив продовжити тримання під вартоюна 60 діб до 17 серпня 2020. Засідання завершують. Наступне призначили на 3 серпня.

12:47 Суд йде в нарадчу кімнату.

12:46 Ризики є мінімальними, каже адвокат обвинуваченого Рябоконь. Просить обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час.

Виступ обвинуваченого у справі Віктора МалогоСуспільне Полтава

Виступ обвинуваченого у справі Віктора Малого

12:44 Обвинувачений заперечує: позиція прокурора не витримує критики. Так само як і його захисник.

12:43 Представниця потерпілих каже: мати потерпілого живе сама, тому їй може бути завдана шкода, якщо обвинуваченому змінять запобіжний.

12:42 Просить продовжити ще на 60 діб - до 17 серпня 2020.

12:40 Більш м'якого запобіжного заходу застосовувати не можна, говорить прокурор.

12:38 Прокурор подає клопотання щодо продовження запобіжного заходу - тримання під вартою. Каже: дружина Малого - є свідком у справі. Тому вона не може зараз проживати із обвинуваченим, аби уникнути впливу. Також є ризик, що Малий буде переховуватися від суду.

12:34 Суд долучає. Доцільність цих доказів суд визначить пізніше.

12:33 Прокурор просить долучити всі ці матеріали. Представниця потерпілих підтримує.

12:31 Прокурор просить долучити до справи відео з відкритого Youtube-каналу "Poltavske TV". На ньому говорить дружина Малого. Розповідає про те, що удома була зброя, чоловік її попереджав, що можуть прийти з обшуками. Каже: зброя була на виду. Це відео із програми "Наголос".

12:23 На відео видно, що обвинувачений став відносно камери спостереження так, щоби вона не змогла його зафіксувати під час слідчого експерименту. Стояв спиною до камери.

Сід переглядає відео з камер спостереження біля кафе "Ботанік" на момент слідчого експерименту, який не відбувсяСуспільне Полтава

Сід переглядає відео з камер спостереження біля кафе "Ботанік" на момент слідчого експерименту, який не відбувся

12:20 Це відео надали і переглядають в суді.

12:19 Прокурор просить долучити до справи запит слідчого Анзеля щодо вилучення відео з камер спостереження біля кафе "Ботанік" на момент слідчого експерименту, який не відбувся.

12:15 Суд питає: чому експеримент проводився лише через тиждень після події? Прокурор каже: до цього проводили інші невідкладні слідчі дії.

12:13 Прокурор каже: обвинувачений принципово відмовився від участі в слідчому експерименті.

12:09 Прокурор надає рапорт та відео зі слідчого експерименту 14 серпня 2019 року в помешканні Малого. Просить також долучити до справи заяву Малого про відмову від його проведення.

11:51 Прокурор просить долучити до справи запит до полтавського журналіста щодо відео із суду, де вперше обирали запобіжний захід обвинуваченому та щодо іншої інформації в інтернет-виданні "Полтавщина". На цих фото й відео видно синець біля лівого ока обвинуваченого.

11:49 Суд щодо цього направить до ДБР ухвалу щодо перевірки дій поліції.

11:48 Обвинувачений Віктор Малий говорить: його піддавали тортурам поліцейські. Били струмом та застосовували фізичну силу.

11:22 Обвинувачений каже: прокурор намагається охарактеризувати Малого, а по статті, яку йому інкримінують не має доказів. Це вигадки. Себе на записах не впізнає.

11:20 Прокурор Григорій Гринь каже: номери телефонів, за якими обвинувачений отримував відправлення, зареєстровані в "Новій пошті" на імена людей, підроблені документи яких знайшли вдома в обвинуваченого під час обшуку.

11:17 Адвокат обвинуваченого Олександр Рябоконь говорить: копії, які отримані від "Нової пошти" не завірені підписами і печатками.

Виступ адвоката обвинуваченого у справі Олександра РябоконяСуспільне Полтава

Виступ адвоката обвинуваченого у справі Олександра Рябоконя

11:15 Ця інформація не була відкрита для сторони захисту, каже адвокат Малого. Тому він проти допустимості таких доказів. Просить суд визначити допустимість цих доказів пізніше у нарадчій кімнаті.

11:13 На цей запит, каже, отримав відповідь, що була підміна вантажу під час відправки.

11:12 Прокурор просить долучити до справи його запити до "Нової пошти" щодо відправлень на ім'я обвинуваченого.

11:07 Прокурор каже: на цьому та інших відео видно, як обвинувачений йде до місця стрілянини і від нього.

Виступ прокурора у справі Григорія ГриняСуспільне Полтава

Виступ прокурора у справі Григорія Гриня

11:06 На відео, яке переглядають, видно, як чоловік йде в сторону обласного театру ляльок. Це вже після стрілянини біля кафе.

11:04 Прокурор просить долучити до справи запит слідчого щодо отримання відео з камер спостереження з фасаду іще однієї із сусідніх будівель.

10:55 Приєднують до справи рапорт слідчого про запит до закладу харчування "Double Whiskey" про відео з камер спостереження.

10:52 Початок судового засідання.

Нагадаємо, потерпілий у справі – охоронець полтавського кафе "Ботанік", що отримав дві кулі в голову, помер у лікарні 16 квітня. У медзакладах чоловік перебував 8 з половиною місяців.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди