Китай пропонує "негайно припинити вогонь" в Україні всупереч Статуту ООН – Білий дім

Китай пропонує "негайно припинити вогонь" в Україні всупереч Статуту ООН – Білий дім

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі
Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі, 20 січня 2023 року, фото: AP

“Мирна” пропозиція Китаю щодо війни в Україні, яка передбачає, що сторони мають припинити вогонь та почати домовлятися, відповідає інтересам Кремля і суперечить Статуту ООН. Про це заявив під час онлайн-брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає кореспондент Укрінформу.

“Всі бачили план із 12 пунктів, і це викликало великий розголос. Він закликає до припинення вогню”, — сказав Кірбі.

За його словами, з одного боку, ця пропозиція звучить цілком розумно. Водночас припинення вогню просто зараз ратифікує захоплення українських територій російськими окупантами.

“По суті, це визнало би здобуток Росії в усіх її спробах захопити силою територію сусідньої країни. Крім того, це дозволило би російським військам продовжувати окупацію території суверенної України. Тому припинення вогню просто зараз, на нашу думку, означало би чергове порушення Статуту ООН”, — сказав Кірбі.

За його словами, Росія змогла би використати цю паузу, щоби посилити свої військові позиції, відновити сили та підготуватися до нового наступу.

Раніше стало відомо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову зі своїм китайським колегою Цінь Ганом. Зокрема під час розмови дипломати обговорили українську "формулу миру".

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

"Мирний план" Китаю щодо війни в Україні

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну. Китайська влада також обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав владу України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

24 лютого Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського "мирного плану" увійшли 12 пунктів.

Читайте також

США заохочують Сі Цзіньпіна поговорити із Зеленським — Білий дім

Вибір редакції

На початок