Латвія наполягатиме на покаранні причетних до воєнних злочинів в Україні – прем’єр Каріньш відвідав Бучу та Ірпінь

Латвія наполягатиме на покаранні причетних до воєнних злочинів в Україні – прем’єр Каріньш відвідав Бучу та Ірпінь

Латвія наполягатиме на покаранні причетних до воєнних злочинів в Україні – прем’єр Каріньш відвідав Бучу та Ірпінь
Латвійський прем’єр Кріш’яніс Каріньш (у центрі), представники КОВА та місцевої влади вшановують пам'ять убитих росіянами мешканців Бучі, 16 березня, 2023 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

16 березня прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш під час поїздки в Україну відвідав Ірпінь та Бучу — міста Київщини, що постраждали від російської агресії.

Як повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації, в Ірпені Кріш’яніс Каріньш оглянув зруйновані вщент житлові будинки, побував біля Романівського мосту, яким відбувалась евакуація мирних жителів під час повномасштабного російського вторгнення.

У Бучі латвійський прем’єр поклав квіти біля пам’ятного хреста на місці масових поховань, розташованих на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного.

Кріш’яніс Каріньш висловив всебічну підтримку Україні від жителів Латвійської Республіки. Під час вшанування пам’яті загиблих біля храму Андрія Первозванного він пообіцяв, що його країна наполягатиме на покаранні всіх причетних росіян за всі воєнні злочини в Бучі та в Україні.

Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради у Telegram.

Окремо Каріньш анонсував допомогу Україні автомобілями. Латвія передаватиме всі авто, які були впродовж року вилучені у латвійців за порушення правил дорожнього руху. Найближчим часом перші партії машин відправлять в Україну.

Що відомо про нинішній візит латвійського прем'єра в Україну

Зранку 16 березня до Києва приїхав прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш, аби підтвердити непохитну підтримку України. Про це він повідомив у своєму Twitter.

Україна вже отримала від Латвії військової допомоги на суму понад 300 мільйонів євро. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з главою уряду Латвії Кріш’янісом Каріньшом у Києві 16 березня. Глава українського уряду також зазначив, що Латвія затвердила новий пакет військової допомоги.

Читайте також

Комісія ООН встановила осіб, причетних до воєнних злочинів в Україні

На початок