Комісія ООН не змогла встановити, чи є бомбардування драмтеатру в Маріуполі злочином проти людства

Комісія ООН не змогла встановити, чи є бомбардування драмтеатру в Маріуполі злочином проти людства

Комісія ООН не змогла встановити, чи є бомбардування драмтеатру в Маріуполі злочином проти людства
Фото: Андрющенко Time

Голова Незалежної міжнародної слідчої комісії ООН щодо України Ерік Мьосе у Женеві представив повний звіт роботи протягом минулого року.

Про це інформує The Guardian.

Комісія встановила численні воєнні злочини Росії в Україні. Серед них — бомбардування драматичного театру в Маріуполі на Донеччині.

Як йдеться у звіті, слідча комісія встановила, що російські збройні сили не вжили можливих запобіжних заходів, щоб перевірити присутність цивільних у маріупольському драматичному театрі.

"Комісія також оцінила, чи може обстріл Маріуполя та проведення облоги в місті становити злочин проти людства. Однак, оскільки комісія не мала доступу до Донецької області, включно з Маріуполем, вона не має достатніх підстав для такого визначення та рекомендує провести подальші розслідування у цьому відношенні", — поясниили автори документу.

Звіт комісії підготували на основі понад 500 інтерв'ю, а також супутникових знімків, відвідувань місць утримання під вартою і могил. Згідно з висновками комісії, серед воєнних злочинів РФ — навмисні вбивства, депортація дітей та невибіркові атаки.

Зокрема, таким військовим злочином є атака на маріупольський драмтеатр.

Докази комісії показують, що російська влада вчиняла навмисні вбивства цивільних осіб або осіб, які не брали участі в бойових діях (hors de combat), що є військовими злочинами та порушенням права на життя.

"Російські збройні сили здійснили напади з вибуховою зброєю в населених пунктах, явно не звертаючи уваги на шкоду та страждання цивільного населення, не вживаючи необхідних запобіжних заходів. Напади були невибірковими та непропорційними, порушуючи міжнародне гуманітарне право. Використання такої зброї в населених пунктах стало однією з головних причин жертв серед цивільного населення. Комісія була вражена масштабами руйнувань, які вона спостерігала під час своїх візитів", — пишуть автори документу.

Для звіту комісія відвідала 56 населених пунктів і опитала 348 жінок і 247 чоловіків. Слідчі оглянули місця руйнувань, могили, місця ув’язнення та тортур, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.

Що відомо про авіаудар по драмтеатру в Маріуполі

Росіяни 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "ДЕТИ".

Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб повідомляється вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії.

Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок