Тернуватська громада, що в Запорізькому районі, знаходиться неподалік лінії фронту. Понад 90% жителів попри обстріли не покидали власних домівок. Для інших населені пункти громади стали прихистком. Зокрема, сюди евакуювалися близько 400 осіб з Гуляйполя.
Про це в інтерв'ю "Українському радіо Запоріжжя" розповів голова Тернуватської селищної об'єднаної територіальної громади Олександр Бабанін.
- Чи виїжджають жителі громади?
"Знаєте, я завжди говорив, що в нас Махновський край, то в нас дух цей живий, в нас дуже мало людей взагалі виїхало, а хто й виїхав, то переважна більшість вже повернулася до рідної домівки".

- Яка наразі гуманітарна ситуація в громаді?
"В принципі, як я говорю, ніхто з голоду не вмирає й такої ситуації як, наприклад, там за Гуляйполем або в Гуляйполі самому нам порівнювати навіть немає з чим. Крамниці всі працюють. Ціни, зрозуміло, піднялися, але все є. Дай Боже, щоб так й далі було".
- Щодо громадського транспорту, чи курсує він?
"Так, в нас є сполучення з Запоріжжям й на колишній районний центр маршрут є. З цим питань немає. Залізничне сполучення в нас зараз відсутнє. Перевізники торік відмовлялися, коли війна почалася десь перші там три місяці сюди маршрути пускати через те, що фронт дуже поряд, обстріли й так далі".

- Щодо водопостачання, трубопровід проведений, але централізовано не надходить вода. Чи є зміни в ситуації?
"У нас центральний водопровід будувався ще за радянських часів. Потім це все закрилося, а через 15 років його, як кажуть, злодії викопали. Тому централізованого водозабезпечення в нас як не було, так і немає. Ми розробили план будівництва місцевих водогонів. В цьому році плануємо за кошти місцевого бюджету пробурить дві свердловини".
- Звідки тоді берете питну воду?
"Наші місцеві приватні особи мають свердловини, вони забезпечують водопостачання, а також вода підвозиться з сусідньої Покровської громади й Новомиколаївки. Вся вода зараз привізна".
- Незабаром має розпочатися посівна. У громаді обстежували поля? Чи безпечно проводити посівну?
"У нас так, всі поля з осені підготовані до весняно-польових робіт. Якщо хтось десь щось знаходить, то виїжджають, проводять обстеження й далі або піротехніки вже працюють, або, якщо безпечно, то ми його самі дістаємо та й на тому крапка".

- Площа під посіви не скоротилася?
"Ні. У нас, слава Богу, немає бойових дій на нашій території. Поля, де були “прильоти”, обстежувалися й на сьогодні немає в нас ситуації такої, що якісь поля не можна обробити або туди не можна їхати".
- Що планують сіяти фермери?
"Як завжди: озима пшениця, ріпак, соняшник, сіють ще кукурудзу, сою, горох. Це наші основні культури, що сіються".

- Чи вистачає робочих місць?
"У нас переважна більшість населення знаходять роботу в агросекторі. Далі сфера обслуговування – школи, лікарні, крамниці й так далі. На жаль, зараз залізнична станція закрита. Переважна більшість працівників або частково на роботу їх залучають, або взагалі не працюють. Це б’є й по бюджету".
Читайте також
Руйнування та збитки. Як селище Тернувате відновлюють після російських обстрілів
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber