Швеція передасть Україні вісім гаубиць Archer. В чому їх перевага

Швеція передасть Україні вісім гаубиць Archer. В чому їх перевага

Швеція передасть Україні вісім гаубиць Archer. В чому їх перевага
Швецька самохідна артилерійська установка Archer під час військових навчань у 2017 році, ілюстративне фото: Getty Images

Швеція передасть Україні вісім самохідних артилерійських установок Archer. Допомога здійснюватиметься у межах співпраці з Великою Британією.

Про це йдеться на офіційному сайті швецького уряду.

"Артилерія, така як Archer, разом з бойовими машинами і танками підвищує обороноздатність України і дозволяє їм (українцям — ред.) повернути територію", — прокоментував рішення міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Зазначається, що у межах двосторонньої співпраці Швеція може поставити 14 систем Archer Великій Британії, яка, своєю чергою, може передати Україні артилерійські системи AS90.

Додаткові поправки до бюджету на суму понад 6 мільярдів шведських крон, які ухвалив уряд Швеції, також передбачають дозвіл на передачу раніше оголошених танків Leopard 2, надання коштів на заміну обладнання, а також запчастини та боєприпаси для системи протиповітряної оборони HAWK.

До бюджету також включили витрати на транспортування, навчання, охорону та підготовку обладнання.

Що відомо про САУ Archer

Гаубиця Archer — шведська 155-мм самохідна артилерійська установка, здатна вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО. Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом, 40 км — активно-реактивним снарядом та 60 км — коригованим снарядом Excalibur.

Система розрахована на високу стратегічну, оперативну і тактичну мобільність. Гарматна гаубиця, що є основою системи, повністю автоматизована.

Ще однією перевагою Archer є те, що екіпаж під час бою розташовується у броньованому відсіку. Уся робота артилеристів під час ведення вогню виконується ними дистанційно.

Читайте також

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги. Що туди увійшло

Французькі бронемашини AMX-10RC доставили в Україну

Підсумки "Рамштайну": дев'ять країн нададуть Україні танки Leopard, а Норвегія — системи NASAMS. 386 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок