Від лікаря до бібліотекаря: хто зможе розраховувати на 3 000 гривень за особистий внесок у відновлення Чернігова

Від лікаря до бібліотекаря: хто зможе розраховувати на 3 000 гривень за особистий внесок у відновлення Чернігова

Від лікаря до бібліотекаря: хто зможе розраховувати на 3 000 гривень за особистий внесок у відновлення Чернігова
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

16 березня виконком Чернігівської міськради погодив проєкт програми на 2023 рік з надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі трьох тисяч гривень за особистий внесок у відновлення Чернігова.

На реалізацію цієї програми планують виділити з міського бюджету 43 мільйони гривень. Надалі проєкт програми виноситимуть на розгляд та затвердження сесією Чернігівської міськради.

Хто зможе брати участь у програмі

За словами виконувача обов'язків міського голови Чернігова Олександра Ломаки, на ці виплати зможуть розраховувати близько 14 500-15 000 працівників міських комунальних підприємств, у тому числі некомерційних, а також закладів, установ та організацій державної та комунальної форми власності, які повністю або частково утримуються коштом бюджету Чернігівської громади.

Олександр Ломако
Олександр Ломако. ФОТО: Фейсбук-сторінка Олександра Ломаки
"Це йде мова про всі міські лікарні, сімейну поліклініку, пологовий будинок, стоматологічну поліклініку. Школи, садочки, професійно-технічні училища. Міські спортивні, музичні школи, школи мистецтв, бібліотеки. Терцентри та всі комунальні підприємства міста. Ми розуміємо скільки там працює людей та розуміємо, що за матеріальною допомогою звернуться не всі. Тому ми вважаємо, що це буде приблизно 14 500-15 000 людей. Якщо буде необхідне додаткове фінансування, то будемо збільшувати цю суму", — говорить Ломако.

Для участі в програмі місце проживання працівників має бути зареєстровано у місті Чернігові, а також вони мають фактично пропрацювати станом на 6 березня 2023 року не менше двох місяців. Не надаватимуть матеріальну допомогу працівникам, трудові відносини з якими призупинено, або які знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати на час дії воєнного стану.

На питання, чому чернігівцям планують виплачувати саме три тисячі гривень, а не іншу суму, в.о. міського голови відповів так:

"Спочатку хотіли виплачувати на рівні окладу, але ми не можемо в бюджеті дозволити собі таку цифру. Вона була б у 2,5 раза більше, від 120 до 150 мільйонів гривень. З іншого боку дати по одній тисячі гривень, то це ніяк суттєво не впливає. Тому, зважаючи на бажання та можливості, зупинилися десь на середньому варіанті — три тисячі гривень".

Сергій Малявко
Сергій Малявко. ФОТО: Фейсбук-сторінка Сергія Малявка

За словами очільника КП "Чернігівводоканал" Сергія Малявка, близько 20% працівників, які виїхали під час військових дій, досі не повернулися, але в штаті вони наразі продовжують перебувати.

"Фактично у нас зараз працює близько 500 людей, а загальна кількість була приблизно 600. Нових працівників за останні два місяці у нас практично немає, тому майже всі працівники матимуть змогу отримати цю допомогу".
Руслан Волок
Руслан Волок. ФОТО: Фейсбук-сторінка Руслана Волока

У свою чергу, начальник КП "АТП-2528" Руслан Волок каже, що всі працівники його підприємства матимуть змогу отримати матеріальну допомогу, навіть ті, хто не зареєстрований в Чернігові.

"На сьогодні в нас працюють 332 людини. У нас майже всі працівники зареєстровані в Чернігові, а тим декільком, які не зареєстровані, ми виплатимо цю допомогу з власних коштів підприємства. Всі наші працівники отримають ці кошти. Після деблокади Чернігова до нас на підприємство не повернулося шість людей".

Як подавати заявку

Підприємства та установи повинні будуть подавати до Чернігівської міськради клопотання про виплату своїм працівникам одноразової матеріальної допомоги, до якого додається список працівників, які мають право на отримання цієї допомоги.

До заяви додаються:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  • реквізити рахунку (IBAN), на який має бути перерахована допомога.

Заяви та клопотання мають бути подані не пізніше 1 грудня 2023 року. Потім міський департамент соціальної політики надає пропозиції про надання такої одноразової матеріальної допомоги на розгляд відповідної комісії. Далі вона сформує перелік осіб, які мають право отримати з міського бюджету цю допомогу. Виплати на особовий рахунок працівників здійснюватиме міський департамент соціальної політики.

Читайте також

Міська рада виділить понад 3 мільйони гривень на роботу Чернігівської МВА

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок