Столичні комунальники почали "велике прибирання" міста від МАФів

Столичні комунальники почали "велике прибирання" міста від МАФів

Столичні комунальники почали "велике прибирання" міста від МАФів
Місце демонтажу одного з незаконних кіосків у Києві. Фото: Тимур Ткаченко/Facebook

У Києві бригади комунального підприємства "Київблагоустрій" в різних районах столиці почали демонтаж об’єктів пересувної торгівлі, які не мають дозвільної документації.

Початок "великого прибирання" міста від незаконних кіосків, так званих МАФів, анонсував 14 березня у своєму Facebook директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко.

За кілька днів торгові точки демонтували на кількох вулицях. Серед них — Дарницький бульвар, бульвар Гавела Вацлава, проспект Правди, проспект Соборності, Кловський узвіз, вулиця Межигірська, Набережно-Лугова, вулиця Гната Юри.

Як зауважує Тимур Ткаченко, більшість підприємців самостійно прибирають свої кіоски, "оскільки розуміють, що їхні дії неправомірні". В інших випадках демонтаж проводять комунальники.

Якщо власник споруди відмовляється зносити об'єкт, інспектори з благоустрою звертаються до Патрульної поліції для складання акта про перешкоджання роботі комунальників.

Директор Департаменту міського благоустрою вдячний громадянам, які вказують адреси кіосків-"порушників". Він запевняє, що комунальники беруть до уваги всі скарги, але на демонтаж великої кількості незаконних МАФів потрібно більше часу. Нині у місті працюють 3 демонтажні бригади "Київблагоустрою", і роботи в них, за словами Тимура Тимошенка, "дуже багато".

Що відомо про демонтаж МАФів у столиці

Рішення про демонтаж у столиці біля станцій метро МАФів, які перешкоджають доступу людей до укриттів, Рада оборони Києва ухвалила у червні минулого року.

З літа 2022 року комунальне підприємство "Київблагоустрій" розчищає територію від тимчасових споруд, що перешкоджають шлях до укриттів. Нині частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями метро: "Політехнічний інститут", "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська".

Перед проведенням робіт власники МАФів отримують відповідні протоколи та мають демонтувати споруди у триденний термін. В іншому разі, ці роботи проводять працівники підприємства "Київблагоустрій", а саму споруду перевозять на штрафмайданчик.

Читайте також

Самочинне будівництво у парку "Муромець". Прокуратура заявила позови до власників закладів

Вибір редакції

На початок