Мокрий сніг та зниження температури: на Черкащині прогнозують зміну погоди

Мокрий сніг та зниження температури: на Черкащині прогнозують зміну погоди

17 березня на Черкащині прогнозують опади, температура повітря знизиться. Про це Суспільному повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, 17 березня прогнозують невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу.

"З північними вітрами почне надходити прохолодніше повітря і денний максимум температури після недавніх 10-12 градусів тепла і знизиться до 4-6 градусів. Вночі буде близько нуля", — розповів він.

18-19 березня на Черкащині переважатиме спокійна та суха погода, зауважив синоптик. Температура вночі сягатиме від 2 градусів морозу до 3-х тепла, вдень 7-12 тепла.

"За попередніми розрахунками, із 20 березня на наступному тижні прогнозують дуже теплу, суху та комфортну погоду", — додав Віталій Постригань.

Що відомо

  • У першій половині березня "хвилі холоду" на Черкащині змінювалися "хвилями тепла". Денний максимум сягав 13-18 градусів, а ночі були з морозами 3-5 градусів, тимчасово утворювався сніговий покрив та промерзав ґрунт, а вітер посилювався до небезпечних 16 метрів за секунду. Але в цілому ранньовесняне тепло переважало і перша половина березня виявилася на 2 градуси тепліше кліматичної норми. За рахунок лише трьох дощів, норма опадів цього періоду була виконана.
  • Підвищений температурний фон, відсутність ефективних дощів та рвучкий вітер створили передумови для раннього початку пожежонебезпечного періоду на Черкащині, зазначив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
  • За 76 років метеорологічних спостережень у Черкасах найбільш рання дата переходу середньодобової температури через +8º, з якої пов’язане завершення опалювального сезону — 18 березня 1990 року. "Цьогоріч є всі передумови для його закінчення на 1,5-2 тижні раніше звичайних строків (12 квітня)", — зауважив синоптик.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок