У громаді на Полтавщині демонтували пам’ятник Максиму Горькому

У громаді на Полтавщині демонтували пам’ятник Максиму Горькому

У громаді на Полтавщині демонтували пам’ятник Максиму Горькому
Фото: Деколонізація.Україна

У селі Середняки Петрівсько-Роменської громади демонтували пам’ятник російському письменнику Максиму Горькому. Про це Суспільному 16 березня повідомив регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

За його словами, демонтували пам’ятник за ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті. Рішення про демонтаж ухвалили на засідання виконкому селищної ради.

"Ще в листопаді я надіслав проєкт рішення про демонтаж пам’ятника. І ось вони його демонтували. У цьому селі багато видатних людей, а Максим Горький ніяк не причетний", – повідомив представник інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

За його словами, пам’ятник не планують передавати на зберігання до музею, бо матеріал, з якого він виготовлений, поганої якості.

Олег Пустовгар зазначив, що до кінця березня у Чорнухинській громаді також мають демонтувати пам’ятник Горькому. Це одна споруда, присвячена цьому діячеві, розташована у місті Решетилівка. Вона остання в області.

Що відомо

  • У Полтавській області близько пів сотні вулиць названо на честь Максима Горького, повідомив представник інституту нацпам'яті у регіоні Олег Пустовгар.
  • Максим Горький (справжнє ім’я Олексій Пєшков) – це російський письменник та ідеолог комуністичного режиму. Він був співавтором комуністичної кампанії, спрямованої проти українського визвольного руху та голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри.
  • Дерусифікація в Україні – процес позбавлення від наслідків колоніального минулого. Процес виявляється в перейменуванні топонімів, названих на честь російських державних та культурних діячів, або таких, що є росіянізмами, чи таких, що відображають російський світогляд або пов'язані з Росією.

Читайте також

Вибір редакції

На початок