У Польщі ліквідували шпигунську мережу, яка працювала на Росію

У Польщі ліквідували шпигунську мережу, яка працювала на Росію

Оновлено
Аеропорт Жешув-Ясьонка на південному сході Польщі
Аеропорт Жешув-Ясьонка у Польщі де шпигунська група розміщувала приховані камери. Фото: АР

Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) ліквідувало шпигунську мережу, яка працювала на Росію й мала здійснювати підготовку до диверсійної діяльності в Польщі. Затримано 9 осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії і співпраці з ФСБ, заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський. Про це пише CNN.

За його словами, затримані є "іноземцями з-за східного кордону".

"Підозрювані вели розвідувальну діяльність проти Польщі і готували диверсії на замовлення російської розвідки", — зазначив міністр.

Камінський повідомив, що прокуратура звинуватила шістьох підозрюваних у шпигунстві та участі в організованій злочинній групі. Суд ухвалив рішення про досудове ув'язнення цих шістьох людей, сказав міністр. Він також додав, що стосовно трьох інших, затриманих у середу, триває судовий розгляд.

"Докази свідчать, що група здійснювала моніторинг залізничних маршрутів. До її завдань входило розпізнавання, моніторинг та документування транспортних засобів зі зброєю, що надходили в Україну", — сказав міністр.

Підозрювані, за словами Камінського, також повинні були готуватися до диверсійної діяльності, щоб паралізувати поставки обладнання, зброї та допомоги в Україну.

Як пише RMF FM, посилаючись на власні джерела, у межах розслідування співробітники ABW затримали шістьох людей, а на залізничних шляхах та об'єктах національної критичної інфраструктури через діяльність мережі було оголошено тривогу.

За даними видання, затримані є іноземцями "з-за східного кордону", котрі, як передбачалося, працювали на російські спецслужби. Силовики затримали їх у зв'язку з виявленням прихованих камер на важливих маршрутах і залізничних вузлах, які фіксували рух на коліях і передавали зображення в мережу.

Йдеться насамперед про ділянки залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві – зокрема, біля аеропорту в Ясьонці, неподалік Жешува. Аеропорт є головним транзитним пунктом для західної зброї та боєприпасів для України.

Камери також були встановлені в інших частинах Польщі.

У зв'язку зі спецоперацією співробітники служб і поліції приведені у стан підвищеної готовності. Особливу увагу правоохоронці приділяють безпеці стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, також посилено охорону ключових об'єктів критичної інфраструктури.

"Першочерговим завданням затриманих був збір інформації, але не виключена підготовка до диверсії",  – прокоментував виданню спецоперацію колишній заступник голови Служби військової контррозвідки (SKW) полковник Мацей Матисяк.

За його словами, діями диверсантів можуть бути, наприклад, розбирання колій, блокування шляхів, підпал, недопущення руху транспорту та його знищення, а також, наприклад, спроби паралізувати програмне забезпечення залізничних вузлів.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак підтвердив викриття шпигунської мережі в ефірі Польського радіо, пише Polska Agencja Prasowa.

"Я хотів би підкреслити великий успіх, якого досягли офіцери Агенства внутрішньої безпеки, тому що вся шпигунська мережа була розкрита. Це безсумнівно є доказом того, що польські спецслужби працюють на безпеку нашої країни дуже ефективно", — заявив Блащак.

Міністр зазначив, що викрита шпигунська група збирала інформацію "для тих, хто нападає на Україну і загроза була реальною".

Він додав, що "ми живемо в часи, коли Росія вирішила відновити свою імперію".

"Ця імперія завжди була небезпечною для Польщі. Чи була вона царською, чи комуністичною, чи як тепер "путінською", — сказав він.

Це вже не перший випадок викриття шпигунів на території Польща. 4 січня прокурор Окружної прокуратури у Варшаві скерував до суду обвинувальний акт стосовно росіянина і білоруса, яких обвинувачують у шпигунстві на користь Головного розвідувального управління Росії.

Читайте також

Кілька країн готові передати Україні літаки МіГ-29 — речник прем'єра Польщі

"Гвардія наступу": Польща долучиться до забезпечення бригад медпотребами

Вибір редакції

На початок