Джанні Інфантіно переобраний на посаду президента ФІФА. Він був єдиним кандидатом

Джанні Інфантіно переобраний на посаду президента ФІФА. Він був єдиним кандидатом

Джанні Інфантіно переобраний на посаду президента ФІФА. Він був єдиним кандидатом
AP Photos

Проти переобрання Інфантіно виступали кілька європейських країн, але швейцарець залишиться на посаді.

Президент ФІФА Джанні Інфантіно переобраний на посаду очільника Міжнародної федерації футболу. Відбулося це під час конгресу ФІФА у Руанді у четвер, 16 березня.

Інфантіно очолив ФІФА у 2016 році. І був єдиним кандидатом на посаду президента ФІФА: жоден інший кандидат не подавав заявку на участь у виборах.

Рішення про переобрання Інфантіно було прийняте більшістю Конгресу ФІФА. Таким чином, швейцарець перебуватиме на посаді наступні чотири роки - до 2027-го.

Водночас, переобрання Інфантіно не всі асоціації зустріли з підтримкою. Очільниця норвезької футбольної асоціації Лізе Клавенесс ще перед конгресом відзначала, що незадоволена переобранням Інфантіно: вона, а також інші скандинавські федерації, включно з Німецьким футбольним союзом виступали проти нього.

Читайте також: "Мусять стати прозорішими". Німеччина доєдналася до країн, що не підтримають переобрання Інфантіно президентом ФІФА

Що відомо про Джанні Інфантіно на посаді президента ФІФА

  • Це третій термін для 52-річного Інфантіно на посаді президента ФІФА. У 2019 році його переобрали - тоді також не було жодного іншого кандидата.
  • Обранню Інфантіно на посаду президента ФІФА передував гучний корупційний скандал у цій організації, пов'язаний з попередником Інфантіно - Йозефом Блаттером. У жовтні 2015-го Комісія з етики ФІФА відсторонила тодішнього президента на 90 днів, що зробило неможливим участь Блаттера у наступних виборах.
  • Відповідно до регламенту ФІФА, Інфантіно може обіймати посаду президента організації та переобиратися до 2031 року. Перші три роки швейцарець займав як виконувач обов'язків, тому вони не враховуються у термін.
  • На чемпіонаті світу-2022 через позицію ФІФА після заборони одягати пов'язки "One Love" в асоціації Данії з футболу розглядали можливість припинення членства.
На початок