У російських військ для обстрілів є пріоритетні цілі — урядові будівлі, будівлі Збройних Сил і Міністерства оборони, а також транспортна інфраструктура, гідротехнічні та очисні споруди.
Про це в інтерв'ю "24 каналу" заявив речник командування повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, відповідаючи на питання, які об'єкти можуть стати цілями нових російських ракетних ударів..
"Можуть все, що завгодно обстрілювати. У них є пріоритетні цілі – урядові будівлі, будівлі Збройних Сил і Міністерства оборони. Тобто, як вони там називають їх, "центри прінятія рішеній". Також транспортна інфраструктура, гідротехнічні споруди, очисні споруди. Все, що може принести горе людям й екологічну катастрофу", — сказав він.
Ігнат наголосив, що урядові будівлі – це не лише столиця і нагадав про удари по Харківській та Миколаївській ОДА.
Читайте також: З початку війни Росія випустила по Україні майже 5 тисяч ракет
Водночас він зазначив, що Росія не полишає спроб атакувати український енергетичний сектор.
"Тому очікувати від них можна будь-чого. Треба просто бути готовим і нищити все, що летить на нас. А людям дотримуватись рекомендацій з безпеки", — сказав речник ПС.
За словами Ігната, попри те, що в Росії триває виробництво, основний стратегічний запас новітніх крилатих і балістичних ракет вичерпується.
"Йдеться про Х-101, "Калібр", "Іскандер-М", "Кинджал". Це зброя, яка може летіти далеко й влучати у радіусі 10 – 20 метрів. Це високоточна далекобійна зброя", — сказав він.
Що відомо про ракетні удари по Україні
За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, українські сили протиповітряної оборони з 11 вересня до 9 березня збили близько 700 російських ракет. Загалом з моменту масованих атак критичної інфраструктури з вересня Росія випустила по Україні 820 крилатих і балістичних ракет.
Остання масована ракетна та дронов атака відбулася 9 березня. Звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині, Львівщині та в інших регіонах. По всій країні була оголошена повітряна тривога.
Унаслідок атаки є загиблі, зафіксовані влучання в об’єкти інфраструктури. У низці регіонів застосували екстрені відключення електрики. "Енергоатом" заявив про повне знеструмлення окупованої Запорізької АЕС та загрозу радіаційної аварії.
У Повітряних силах заявили про знищення 34 крилатих ракет та 4 дронів. Загалом росіяни випустили 81 ракету різного базування.
В "Укренерго" повідомили про пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури, тому обмеження застосували у Житомирській, Харківській та Одеській областях. Через обстріли "Укрзалізниця" попередила про затримку низки залізничних рейсів.
Читайте також
Ігнат: "Час завдання ударів ворогом дещо буде змінюватися"
ISW назвав причину масованого ракетного удару 9 березня
Росіяни намагались вразити українську ППО — Ігнат про ракетну атаку 9 березня