У Полтаві попрощалися із солдатом Романом Федієм, який обороняв Україну від російського вторгнення. Воїн був із села Тернівщина Полтавського району. Відспівали чоловіка у Свято-Успенському соборі, а поховали в рідному селі, повідомив начальник групи морально-психологічного забезпечення Полтавського об’єднаного міського центру комплектування та соцпідтримки Сергій Шкурупій.
16 березня у Свято-Успенському соборі Полтави за бійцем влаштували панахиду. Роман Федій із села Тернівщина Полтавського району. До Збройних сил України чоловіка призвали на початку грудня 2022-го, каже його колега Ольга Сліпко.
"Рома прийшов до нас працювати 19 жовтня (2022-го року – ред.), а 3 грудня він уже призвався. Ким працював? Слюсарем із ремонту колісних транспортних засобів, це наші комунальні автобуси. Хапався за будь-яку роботу, йому хотілося, у нього така була спрага до роботи. А тоді як , казали, що треба (йти служити – ред.), він: "Мабуть, я там буду потрібніший"", — каже колега загиблого воїна Романа Федія Ольга Сліпко.
Служив Роман механіком-водієм розвідувального взводу у військовій частині окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Про це повідомив начальник групи морально-психологічного забезпечення Полтавського міського терцентру комплектування та соцпідтримки Сергій Шкурупій.

" Ромочка – це була світла дитина, добра, чуйна, завжди він на позитиві. Він мені як син був. Він одноліток із моїм сином. Я в магазині працювала у Кротенках (нині Сем’янівка – ред.), з усмішкою заходив: "Тьотя Лідочка". І з усмішкою і виходив. Оце та усмішка у мене зараз перед очима", — говорить знайома загиблого воїна Романа Федія Лідія Цимбал.
Помер воїн 10 березня 2023-го у лікарні від поранень, які отримав під час виконання бойового завдання. Романові було 37 років, він мав звання солдат. Лишились у чоловіка, зокрема, батьки та син, розповів його брат.

""Золотий" брат, хороший, як звичайна людина, звичайний українець. Він каже: «Брат, я на своєму місці». У нього настільки дух бойовий був, що навіть сумнівів не було, що так може закінчитися життя", — говорить брат загиблого воїна Романа Федія Сергій Зінченко.
" Він був дуже доброю людиною, завжди усміхався. Коли які ситуації не були, він завжди міг розрадити, сказати, що все буде добре, підтримати. Ми дуже його любимо і дуже сумуємо, що він загинув", — каже родичка загиблого воїна Романа Федія Світлана Зінченко.
За словами Світлани Зінченко, поховали воїна у рідному селі.
Що відомо
- Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого поцілили по об’єктах у Миргороді.
- За час повномасштабної війни російська армія обстрілювала також об’єкти у Полтаві, Кременчуці, Лубенській, Терешківській та Карлівській громадах.
- За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
- Уночі з 28 лютого на 1 березня Росія дронами "Shahed" атакувала Полтавську область чотирма безпілотниками. Сили протиповітряної оборони їх усі збили. Про це 1 березня у своєму Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
- 1 березня російська армія здійснила ракетний обстріл Кременчуцького району, повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.