"Хороші старти додають мотивації". Антон Дудченко – про очікування від останнього в сезоні етапу Кубка світу

"Хороші старти додають мотивації". Антон Дудченко – про очікування від останнього в сезоні етапу Кубка світу

Ексклюзивно
"Хороші старти додають мотивації". Антон Дудченко – про очікування від останнього в сезоні етапу Кубка світу
IBU

Ексклюзивний коментар Антона Дудченка для Суспільне Спорт.

Кубок світу з біатлону сезону 2022/23 завершується етапом в норвезькому Голменколлені. На цьому старті спортсмени проведуть три особисті гонки: спринти, переслідування та масстарти.

Найважливішою командною гонкою будуть спринти, адже це останній старт у заліку Кубка Націй. Україна уже фактично виконала свої завдання на сезон у Кубку Націй, майже гарантувала собі фініші у топ-10.

У біатлоністів буде також боротьба за особисті позиції у заліку Кубка світу. Серед чоловіків в України найвища позиція в Антона Дудченка – він іде на 32-му місці, 161 очко в активі. В Голменколлені Дудченко може поборотися за потрапляння до топ-30 найкращих – від цієї позиції його відділяє 27 очок.

Ситуація у боротьбі за топ-30 найкращих загального заліку

  • 28. Тімофей Лапшин (Республіка Корея) - 217 очок
  • 29. Оллі Гіденсало (Фінляндія) - 208 очок
  • 30. Філіпп Наврат (Німеччина) - 188 очок
  • 31. Ерік Перро (Франція) - 186 очок
  • 32. Антон Дудченко (Україна) - 161 очко
  • 33. Шон Догерті (США) - 160 очок
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Два свої найкращі результати у цьому сезоні Антон показав на попередньому етапі Кубка світу, і в Голменколлені хоче втримати цю планку. Перед останнім етапом Кубка світу Суспільне Спорт поспілкувалося з Дудченком про його очікування від стартів у Норвегії, які для нього будуть дебютними на трасі в Голменколлені.

  • Про очікування від етапу
"Хочеться показати гарні результати на заключному Кубку світу, тим паче, мав непогані виступи в Естерсунді. Побачимо, як все вийде, бо я тут перший раз. Подивимось, як впораюсь із трасою та стрільбищем. Хороші старти на попередньому Кубку світу додають мотивації. Хочеться втримати цю планку і на останньому етап, але як це все вийде, то уже побачимо в спринті".
  • Про бажання потрапити у масстартВ останню гонку сезону потраплять топ-25 найкращих у загальному заліку, а також п'ять найкращих за очками на етапі.

"Звісно, хочеться пробігти всю програму в Голменколлені. Це останній етап, я думаю, сили знайдуться на три гонки, але тепер треба відібратися в них".

  • Про перші враження від траси в Голменколлені

"Як мені здалося під час тренувань, то траса нелегка. Дуже довгі підйоми і після них не йдуть одразу спуски, а йдуть затяжні рівнини, тому там потрібно буде працювати. Стосовно стрільбища, то напередодні спринту був вітерець, але взагалі умови тут ідеальні, можна так сказати".

Читайте більше: Розклад останнього етапу Кубка світу з біатлону: Голменколлен (16-19 березня)

Вибір редакції

На початок