Чому Максима Марченка звільнили з посади голови Одеської ОВА та як оцінюють його роботу експерти, депутати і волонтери

Чому Максима Марченка звільнили з посади голови Одеської ОВА та як оцінюють його роботу експерти, депутати і волонтери

Чому Максима Марченка звільнили з посади голови Одеської ОВА та як оцінюють його роботу експерти, депутати і волонтери
Максим Марченко. Фото: Одеська ОВА

Президент Володимир Зеленський 15 березня звільнив голову Одеської ОВА Максима Марченка. Чому його звільнили, чим запам’ятали головування Марченка та про оцінку його роботи на посаді — у матеріалі Суспільного.

В указі президента про звільнення Марченка вказано, що він сам подав заяву про звільнення. Сам Максим Марченко заявив, що сподіватися повернутися до лав ЗСУ.

Представник Одеської обласної організації "Комітет Виборців України" Анатолій Бойко вважає, що ключову роль у звільненні Максима Марченка зіграли корупційні скандали навколо одеської військової адміністрації.

"По-перше, міфом є те, що голова ОВА і зокрема Максим Марченко зіграв якусь героїчну роль у захисті Одеси, бо захистом Одеси займаються військові — це перед усім ОК "Південь, підтриманням безпеки займалися СБУ і ГУНП. Якщо ми подивимося на цивільну частину, то тут ще більше питань, бо залишилися при владі всі колишні заступники попереднього керівника. І вони керували всіма процесами і докерувалися таким чином, що їх СБУ і правоохоронці саджають за корупцію", — зазначив Анатолій Бойко.

Анатолій Бойко КВУ
Анатолій Бойко. Анатолій Бойко. Фото: Суспільне Одеса

Заступники голови Одеської ОВА, про яких каже Анатолій Бойко, це Олег Муратов і Ігор Ткачук. Першого СБУ затримала 3 січня, за версією слідства, він вимагав гроші за сприяння в уникненні кримінального покарання, однак допомагати не планував. Про затримання другого стало відомо 6 березня, але інформації щодо суті справи не повідомляли.

Звільнення Максима Марченка було очікуваним, каже депутатка Одеської обласної ради Юлія Чухало.

"Не вдалося те, що в нас досі в президії обласної ради знаходиться проросійська людина, він також несе часткову відповідальність за це. Не вдалося дуже багато напрямків, наприклад соціальних в тому числі, бо з цього року на початку року була скасована частково напрямок соціальної підтримки населення", — сказала Олія Чухало.

Юлія Чухало Одеса
Юлія Чухало. Фото: Суспільне Одеса

Натомість депутатка Одеської обласної ради Ірина Коваліш вважає Максима Марченка гарним очільником Одеської ОВА.

"Я оцінюю дуже добре, я оцінюю це по таких показниках, коли немає нічого такого екстраординарного поганого — це вже добре на наш неспокійний військовий час, чудовий військовий, який в такий складний для України і регіону військовий час, проявив себе цілісно, добре без якихось ексцесів", — зазначила Коваліш.

Ірина Коваліш
Ірина Коваліш. Фото: Суспільне Одеса

До роботи Максима Марченка мають нарікання і волонтери, каже голова благодійного фонду Олег Михайлик.

"Скільки би ми не підіймали питання, що немає гарячої лінії, немає спільної бази. Ви знаєте, що всі санаторії, а деякі з них є в Одесі, стоять порожні, тому що державна військова адміністрація заборонила поселення у цих санаторіях переселенців і навіть такі попередні домовленості на розміщення тільки жінок і дітей також були відхилені одеською військовою адміністрацією. Тобто все, що робиться, робиться на плечах волонтерів без будь-якої допомоги з Одеської військової адміністрації", — сказав Михайлик.

Олег Михайлик
Олег Михайлик. Фото: Facebook/Олег Михайлик

Що відомо

  • Зеленський призначив Максима Марченка головою ОВА 1 березня 2022 року замість Сергія Гриневецького.
  • У 2015-2017 роках Максим Марченко був командиром 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар".
  • У 2017 році Марченко був призначений на посаду заступника командира 92-ї окремої механізованої бригади.
  • З травня 2018 року був командиром 28 механізованої бригади.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок