Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

"Досі думаю, що іду на вершині". Тірілл Екгофф оголосила про завершення кар'єри у біатлоні

"Досі думаю, що іду на вершині". Тірілл Екгофф оголосила про завершення кар'єри у біатлоні

"Досі думаю, що іду на вершині". Тірілл Екгофф оголосила про завершення кар'єри у біатлоні
AP

10-разова чемпіонка світу з біатлону не повернеться до змагань.

32-річна норвезька біатлоністка Тірілл Екгофф оголосила про завершення спортивної кар'єри. Про своє рішення вона оголосила постом на власній сторінці у Instagram.

Екгофф не змагалася у сезоні 2022/23 через проблеми зі здоров'ям, ще у лютому вона ставила під сумнів ймовірність продовження кар'єри, хоч і відновила тренування.

Зрештою, перед останнім етапом біатлонного сезону 10-разова чемпіонка світу повідомила, що ухвалила рішення не повертатися до змагань. І водночас заявила, що думає, що іде на вершині. Адже виграла дві свої останні біатлонні гонки, ще у сезоні 2021/22.

"Останнього березня я виграла дві гонки у Голменколлені. Я не знала, що це будуть мої останні перемоги у біатлоні – я планувала продовжувати. Коли я закінчую кар'єру зараз, я досі думаю, що іду на вершині. Я змогла завершити двома перемогами вдома перед неймовірними фанами, друзями та родиною", – написала норвежка.

Тірілл Екгофф розпочала кар'єру в сезоні 2011/12, з того часу вона провела 286 гонок на найвищому рівні. В її активі 50 перемог (включно з естафетами) та 87 подіумів.

За підсумками сезону 2020/21 Тірілл стала переможницею Кубка світу, здобула Великий Кришталевий глобус. Також вона є 15-разовою медалісткою чемпіонату світу, зокрема виграла 10 золотих медалей.

"Трохи шкода завершувати кар'єру, але у той ж час я знаю, що це правильне рішення. Я горда того, що досягла і завжди буду згадувати свою кар'єру з посмішкою", – резюмувала Екгофф.

Тірілл Екгофф стала четвертою топбіатлоністкою за останні дві доби, що оголосила про завершення кар'єри. Норвежка приєдналася з цим рішенням до Марте Олсбю Ройзеланн (Норвегія), Анаїс Шевальє-Буше (Франція) та Деніс Геррманн-Вік (Німеччина).

Хто така Тіріл Екгофф

  • Тіріл Екгофф – 32-річна норвезька біатлоністка, дворазова олімпійська чемпіонка в міксті, загалом має вісім олімпійських медалей (2014-2022), зокрема чотири особистві, 10-разова чемпіонка світу.
  • На Олімпіаді-2022 норвежка тричі сходила на п'єдестал: "золото" в змашаній естафеті, "срібло" в масстарті та "бронза" в гонці переслідування.
  • У сезоні 2021/22 Екгофф сім разів була на подіумі етапів Кубка світу та шість разів здобувала "золото", зокрема тричі – в особистих гонках.
  • Вперше на рівні Кубка світу Тіріл виступила у 2011 році. Через рік після цього біатлоністка вперше у кар'єрі увійшла до залікової зони.
  • Свою першу особисту перемога на старті Кубка світу Тіріл Екгофф здобула 6 грудня 2014 року в спринті в Естерсунді.
На початок