Пілотний проєкт з розвиток трансплантації. Миколаївщина готується до проведення операцій

Пілотний проєкт з розвиток трансплантації. Миколаївщина готується до проведення операцій

Пілотний проєкт з розвиток трансплантації. Миколаївщина готується до проведення операцій
Операційні втручання буде виконувати лікар-трансплантолог Дмитро Бачинський. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

Миколаївська обласна клінічна лікарня увійшла до пілотного проєкту "Про розвиток трансплантації в Україні". Станом на 15 березня в закладі готують приміщення для проведення операцій.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла інформаційна координаторка проєкту Ксенія Щіголь.

Ксенія Щіголь — єдина пацієнтка в Україні, якій пересадили два органи. 10 серпня 2017 року жінці пересадили серце, 11 березня 2020 року – нирку. Зараз Ксенія є інформаційною координаторкою проєкту.

"Мені телефонують пацієнти, ставлять різні питання. Тому що їм зі мною трохи простіше спілкуватися, вони зі мною, як з другом спілкуються, їм набагато легше, ніж пацієнт з лікарем. Вони зі мною діляться якимись таємницями. Ставлять інтимні питання, що в лікаря не можна запитати. Запитують, як воно проходить "від А до Я", — говорить Ксенія.

Пілотний проєкт з розвиток трансплантації. Миколаївщина готується до проведення операцій
Ксенії Щіголь пересадили два органи. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

Жителю села Калинівка Миколаївської області Василю Продіусу в жовтні 2022 року від сина-донора пересадили печінку. Операція відбулась у Києві. Дружина Василя Ірина розповідає, все було безкоштовно. Оскільки потрапила в клініку завдяки пілотному проєкту "Про розвиток трансплантації в Україні".

"Це був пілотний проєкт, на який ми, звичайно, пішли, тому що це все було безоплатно. Сума велика була, але це все було сплачено державою і тому ми на це погодились. Наша дитина пішла на такий ризик. Лікарі гарантували перш за все безпеку донора", — розповідає дружина Василя Ірина.

Зі слів жінки, якщо на базі Миколаївської обласної клінічної лікарні проводитимуть операції по пересадці органів – це зменшить витрати.

"Ми там винаймали квартиру, жили майже три місяці з чоловіком та сином. Це була оплата квартири, це були різні розходи на їжу і так далі. Добре, що зараз цей пілотний проєкт буде в Миколаєві й ті люди, які живуть в Миколаєві, їм не потрібні інші витрати", — каже Ірина.

Пілотний проєкт з розвиток трансплантації. Миколаївщина готується до проведення операцій
Василь Продіус з дружиною Іриною. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

Операційні втручання буде виконувати лікар-трансплантолог Дмитро Бачинський. Чоловік говорить, наразі очікують обладнання, закуплене за державні гроші.

"Це лабораторне обладнання на сумісність органів донора і реципієнта. Тобто не всі органи можуть підходити для всіх пацієнтів, там є на більш молекулярному рівні обстеження лабораторне. Тому це обладнання буде встановлено у нас. І вже спеціаліст пройшов навчання для цього виду лабораторних послуг, він зараз на стажуванні в Америці, повертається", — говорить Дмитро Бачинський.

Зі слів лікаря, виконуватимуться родинні трансплантації.

"Оперативні втручання, обстеження, дообстеження цих пацієнтів безкоштовне. Вони фінансуються на рівні держави. У тариф даної трансплантації включено та обстеження, і оперативне втручання, і післяопераційний період", — розповідає Дмитро Бачинський.

За словами Дмитра Бачинського, на рівні області триває збір повної інформації щодо людей, які потребують пересадки органів.

Що відомо

  • Згідно з постановою Кабміну №649 від 15 липня 2020 року Миколаївська обласна клінічна лікарня ввійшла до пілотного проєкту з розвитку трансплантації.

Читайте також

"Другі по замінованості в Миколаївській області". У Шевченківській громаді протягом 10 днів підірвалися п'ять жителів

Російські обстріли в Миколаєві пошкодили понад 60 відсотків закладів освіти

Росіяни казали, що вони тут назавжди. Село на Миколаївщині відновлюється після деокупації

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок