Кабмін розширив перелік пріоритетних платежів, що здійснюються Державною казначейською службою у період воєнного стану. Проєкт постанови розроблено Мінфіном з метою врегулювання проблемних питань, що виникають під час казначейського обслуговування бюджетних коштів в умовах воєнного стану
Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів України.
"14 березня 2023 року уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану. Прийнятою постановою розширено перелік пріоритетних платежів", — йдеться в повідомленні.
Зокрема, до зазначеного переліку включено видатки загального і спеціального фондів державного та місцевих бюджетів на:
- придбання житла для дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування
- придбання гігієнічних засобів і товарів першої необхідності для підопічних інтернатних установ системи соцзахисту населення
- розвиток мережі ЦНАПів
- заходи місцевих програм підтримки та розвитку сільського господарства
- проведення інвентаризації та нормативної грошової оцінки земель
- виготовлення містобудівної документації
"Також внесеними змінами визначено особливості підписання планових документів, що застосовуються у бюджетному процесі, та складання звітності розпорядників, що розташовані на територіях тимчасово окупованих територіях, або на яких ведуться бойові дії та не здійснюють свою діяльність у штатному режимі", — повідомляє пресслужба Мінфіну.
Крім того, спрощено вимоги до подання розпорядниками окремих документів до органів казначейства за допомогою системи дистанційного обслуговування "Клієнт казначейства – Казначейство".
Що передбачає держбюджет на 2023 рік
3 листопада Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік. За словами прем'єра, у кошторисі визначили три найважливіші пріоритети:
- Армія та безпека. "На цю сферу спрямуємо 43% усіх видатків. Це понад 1 трлн грн. Бюджет-2023 буде бюджетом перемоги України в боротьбі з агресором", — зазначив він.
- Соціальне забезпечення, освіта й медицина. "Разом це понад 30% видатків. Держава в повному обсязі виконає свої соціальні зобов’язання перед громадянами", — сказав прем'єр.
- Відновлення. "Створюємо Фонд ліквідації наслідків збройної агресії Росії з ресурсом у 35 млрд грн. Перш за все для відбудови критично важливих для людей об’єктів. Відбудова також передбачає нові стимули для економіки та приватного сектору", — зазначив Шмигаль.
Читайте також