На Івано-Франківщині зріс рівень занедбаності раку — ОВА

На Івано-Франківщині зріс рівень занедбаності раку — ОВА

На Івано-Франківщині зріс рівень занедбаності раку — ОВА
Фото: National Cancer Institute

На Івано-Франківщині зріс рівень занедбаності раку. Найскладніша ситуація — із занедбаністю виявлення онкопатології шийки матки, яка становить 41,5%. Про це йшлося на нараді спеціальної робочої групи в департаменті охорони здоров'я обласної військової адміністрації.

Зокрема фахівці проаналізували діагностику та схему лікування онкогінекологічних захворювань, адже з таким діагнозом до року помирає понад 15% пацієнтів. Особливу увагу приділили візуальним формам злоякісних пухлин.

"Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки — 40%, молочних залоз — 30%, яйників — 29,4%. Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що обмежило ранню діагностику та профілактичні огляди", — йдеться у дописі на Facebook-сторінці департаменту охорони здоров'я ОВА.

На Івано-Франківщині зріс рівень занедбаності раку — ОВА
Фото: департамент охорони здоров'я

Учасники наради обговорили алгоритм дій для ранньої діагностики онкологічних захворювань та скринінгу передракових недуг, щоб розробити комплекс превентивних заходів.

"Адже тільки за пів року в Івано-Франківській області вперше виявляють майже півтори тисячі онкологічних хворих, приблизно 400 з яких діагностують аж на четвертій стадії. Майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій — візуальні форми раку", — інформують медики.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок