Пошук військовополонених і зниклих безвісти: як працює регіональний центр у Львові

Пошук військовополонених і зниклих безвісти: як працює регіональний центр у Львові

Пошук військовополонених і зниклих безвісти: як працює регіональний центр у Львові
Суспільне Львів

У Львові від сьогодні, 15 березня, почав приймати відвідувачів регіональний центр Координаційного штабу. Його послугами можуть скористатися люди, чиї близькі потрапили в полон або зникли безвісти внаслідок бойових дій. Як пройшов перший день роботи центру, дізнавалося Суспільне.

Чоловік Євгенії Іванової пішов добровольцем на фронт. Зі слів жінки, декілька тижнів тому він потрапив у полон.

"Востаннє я з ним спілкувалася 19 лютого. І наразі я маю офіційне сповіщення з військкомату, що 23 лютого під містом Бахмут він потрапив у полон унаслідок бойових дій. Я подала дані на заявку щодо розшуку свого чоловіка. Ну і отримала певну психологічну допомогу", — каже переселенка з Харкова Євгенія Іванова.

Євгенія Іванова
Євгенія Іванова. Суспільне Львів

У центрі надають консультації рідним захисників, які потрапили в полон або зникли безвісти.

"Ми реєструємо їх на нашу лінію і консультуємо, що потрібно робити громадянам, які потрібно вчиняти дії щодо полегшення пошуку безвісти зниклих або тих, хто знаходиться в полоні", — каже консультант Роман Федоришин.

У Західний регіональний центр можуть звернутися рідні захисників зі Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Рівненської областей.
У Західний регіональний центр можуть звернутися рідні захисників зі Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Рівненської областей. Суспільне Львів

До регіонального центру в Львові можуть звертатися також рідні цивільних, якщо невідоме місце їхнього перебування, каже виконавчий директор штабу Андрій Панасюк.

"Жителі західних областей звертаються до нашого центру. Вже немає необхідності їм їхати в Київ. Людині потрібно зателефонувати на гарячу лінію, де в неї буде вибір: або записатись на особистий прийом, або проконсультуватися у телефонному режимі. Після цього, відповідно, якщо особа записалась на особистий прийом, їй буде призначено дату і час консультації. Вона може обрати працівника, з ким їй потрібно проконсультуватися. Можливо, це юрист або психолог", — каже Андрій Панасюк.

Центр Координаційного штабу працює у Львові на вулиці Коперника, 17. Звертатися можна щодня у будні з 9 до 17 години.

Читайте також

У Львові відкрили Західний регіональний центр з питань поводження з військовополоненими

У Львові запрацював центр підтримки військових та їхніх сімей

Вибір редакції

На початок