Разова матеріальна допомога: хто і як може отримати у Хмельницькій громаді

Разова матеріальна допомога: хто і як може отримати у Хмельницькій громаді

Разова матеріальна допомога: хто і як може отримати у Хмельницькій громаді
Суспільне Хмельницький

Близько тридцяти жителів Хмельницької тергромади щоденно звертаються за отриманням разової матеріальної допомоги, розповіла начальниця відділу роботи зі зверненнями громадян Хмельницької міської ради Наталія Лопатовська. Хто може на неї претендувати, Суспільне дізнавалося.

Хмельничанці Катерині Братанчук - 86 років, жінка живе одна, отримує пенсію 3600 гривень. Каже: "Я вважаю, що при наших цінах і при постійних стресах через тривоги, коли навіть у тих, хто має сильну нервову систему, не витримують нерви, доводиться навіть користуватися ліками. От ношу з собою: заспокійливі, всякі інші, про всяк випадок".

На придбання ліків, каже жінка, витрачає чималі кошти, яких не завжди вистачає. Через це вирішила написати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги. На рахунок, за словами Катерини Братанчук, отримала одну тисячу гривень: "Я дякую Богові і за те, що я маю. В наш час я не претендую на великі гроші, стараюся жити по тому, що я маю".

Одноразову грошову допомогу можуть отримати жителі Хмельницької тергромади і вимушені переселенці, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, говорить начальниця відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці міського управління праці та соцзахисту населення Тетяна Іванова.

За її словами, з бюджету міської тергромади затверджено порядок надання одноразової грошової допомоги жителям міської тергромади: "Одноразова допомога надається один раз на рік, відповідно з розпорядженням управлінням, це, здебільшого, одна тисяча гривень. Надається допомога від тисячі до семи тисяч гривень, це рішення виконавчого комітету. А більше семи тисяч гривень виносяться на засідання Хмельницької міської ради".

Від початку повномасштабного російського вторгнення, за словами Тетяни Іванової, перелік осіб, які можуть отримати разову матеріальну допомогу збільшився: "Це члени сімей полонених, зниклих безвісти, захисниць і захисників України, члени добровольчих формувань".

Для отримання одноразової матеріальної допомоги треба звернутися до громадської приймальні, і написати заяву, каже Тетяна Іванова.

Заповнює форму хмельничанка Галина Кучер. Жінка отримує дороге лікування, хіміотерапію, перенесла операцію, тому потребує допомоги.

Написав заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги для дружини-пенсіонерки Іван Іванов. За його словами, дружина лікувала серцеве захворювання, тепер потребує коштів. Заяву, каже, прийняли і сказали чекати дзвінка.

Заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги щоденно пишуть близько тридцяти містян, розповіла начальниця відділу роботи зі зверненнями громадян Хмельницької міської ради Наталія Лопатовська: "Люди звертаються, як правило, за одноразовою матеріальною допомогою на лікування. Ті, хто перебували на стаціонарному лікуванні, хто потребує дороговартісного лікування після важкої операції, після серйозного лікування тощо".

Цього року, каже працівниця управління праці та соцзахисту населення Тетяна Іванова, разову матеріальну допомогу вже отримали понад 1200 містян.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • У Хмельницькому працює соціальне таксі: хто може скористатися послугою
  • Безкоштовний застосунок для волонтерів та донатерів розробили хмельницькі айтішники
  • У Хмельницькому відкрили центр психологічної підтримки. Хто може скористатись

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок