Нова українська музика. Tery та Libenson: "Наші плани дуже амбітні"

Нова українська музика. Tery та Libenson: "Наші плани дуже амбітні"

Нова українська музика. Tery та Libenson: "Наші плани дуже амбітні"

Tery – нове перспективне ім’я на українській попсцені. Співаку лише 17 років, але він упродовж року видав два повноформатні альбоми. Такого результату не було б, якби за спиною юного артиста не стояв досвідчений саундпродюсер Влад Libenson.

Tery і Libenson презентували новий альбом "Теплий сніг" в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь і розповіли про природу творчої продуктивності, важливість зростання й трансформації для кожного артиста, а також про свої амбітні плани на майбутнє.

"Хочеться чогось одразу і побільше – і це нормально. Хочеться швидко розвиватися – прямо в геометричній прогресії"

3 вересня на стрімінгах з'явився альбом Tery "Теплий сніг". Що означає його назва?

Tery: Це фраза, яку я прочитав у субтитрах з перекладу серіалу "Сліпота". Мені просто сподобалася фраза – "на дотик він був, як теплий сніг". А ми якраз думали тоді над назвою альбому і мені це здалося близьким. Ще щось таке і холодне, і м’яке, і тепле, і схоже на мою музику.

Дивний фразеологізм. Ми приєднуємо до нашої розмови продюсера Влада Libenson’а. Як ви обирали пісні для альбому? Чи всі напрацювання стали піснями?

Libenson: Точно не всі. На слух відбирали і дивилися на загальну концепцію альбому. Чи вписується воно в той матеріал і в той звук, який уже є. Цей альбом виглядає, як перехідний етап ТарасаСправжнє ім’я Tery – Тарас Гудзь з юнака в майбутнього чоловіка. Він підіймає усі тези, які сидять у нього в голові і які його турбують. Тому перший трек і називається "Акварель моїх турбот".

Tery, а які історії ти розповідаєш у альбомі?

Tery: Просто якісь переживання через стосунки з дівчиною. Про ситуації в моїй родині.

Хто долучився до створення лонгплею?

Libenson: З артистів на фітах там є Krechet, elarm та Макс Пташник. Є я на фіті. Трек "Не знайду", який ми готували на "Євробачення", зводив Євген з Level Sound. Krechet допомагав нам із треком "Музика". Він також співавтор тексту і музики. Плюс наш друг Нікіта Алдангаров допоміг нам із гітарами. Ну і сам Тарас багато чого писав на цьому лонгплеї.

Це вже другий альбом. Чим він відрізняється від дебютного "Чи я роблю щось не те?"

Tery: Другий альбом більш дорослий, він якісніший. Вчора його переслуховував – навіть я відчуваю зростання. Щодо тем, то по суті основна частина пісень залишилася подібною.

"Була ідея робити якісне r'n'b українською мовою, трушне та кайфове"

Якось Tery нам розповів, що саме ти, Владе, розгледів в ньому потенціал і запросив до співпраці. Чому так пощастило Tery?

Libenson: Дуже складне питання. Була ідея – хотілося зробити якісне r'n'b українською мовою, трушне та кайфове. Моя дівчина Надія знайшла Тараса в ТікТоці – побачила, що він робить кавери. Я йому написав, ми познайомилися, і виявилося, що він також хоче робити таку ж саму музику, як і я. Ми почали накидувати ідеї, демки. Уже після цього ми підписалися і почали працювати пліч-о-пліч.

Це було давно?

Libenson: Познайомилися ми восени 2021 року.

Tery дуже молодий артист. Скільки років йому тоді було?

Libenson: 15. І він тоді приїхав до Києва зі своїми братанами. У нього є старший і молодший брати – вони його підтримують.

А що потрібно продюсеру для того, щоб знайти свого артиста? Є якісь критерії? Як це взагалі відбувається ?

Libenson: Потрібно відчувати сцену. Відчувати моду, стиль. Потрібне розуміння, що ти хочеш зробити, до того, як ти знайдеш артиста. Спочатку я захотів зробити якісне r'n'b, і потім знайшовся Тарас.

Tery, а як артисту треба підходити до вибору продюсера?

Tery: Я не знаю, що порадити, я його не обирав. Це звучить смішно, але це як фраза з "Форсажу" – не гонщик обирає машину, а машина гонщика. Владик просто мене знайшов, у мене не було іншого вибору продюсера. І це найкращий вибір. Я просто щасливець. Будьте щасливцями.

Ну от ви зустрілися, зрозуміли, що будете разом працювати. Як потім будувати стосунки?

Libenson: Прозоро, відверто. На довірі.

Tery: Це такі ж стосунки. Просто людські стосунки. Я навіть не пам’ятаю, як ми з Владом почали дружити. У нас давно не просто робочі стосунки. Ми насправді дружимо, я його дуже поважаю. Я вдячний за все, що він для мене робить, і вдячний за те, що він є у моєму житті.

Можливо, є люди, які спілкуються з продюсером чисто по роботі. Я так не вмію. Людина, яка допомагає мені в музиці, не може бути просто будь-якою людиною. Це має бути близька людина, яку я відчуваю, яку я знаю і з якою я можу проводити час поза музикою. Завжди будуйте дружні стосунки один з одним. Як мінімум, все буде робитися веселіше і простіше.

Ну чекайте, у вас є контракт?

Libenson: Так, у нас є контракт.

Наскільки він деталізований?

Libenson: Дуже деталізований.

Якщо Tery стане суперпопулярним, хто стане багатшим – продюсер чи артист?

Libenson: Я не стану багатшим. Усі майбутні прибутки у нас з Тарасом будуть ділитися навпіл, а коли він буде зростати, мій відсоток буде ставати меншим. Я хочу, аби Тарас навчався робити у майбутньому все сам. Якщо він буде більше задіяний у всіх своїх процесах, у мене будуть з'являтися інші артисти.

Нова українська музика. Tery та Libenson: "Наші плани дуже амбітні"
Фото: пресслужба Tery

"Не круто бути лідером і казати: ось ти зроби так, а ти заграй так – бо я так хочу! Круто робити все разом"

Зараз у Tery є два альбоми. А чи є жива команда? Виступати під мінус ─ зовсім не та енергетика.

Libenson: Живої команди поки що немає, тому що поки що немає виступів, немає концертів. Разові виступи були у Києві. Це були мінімальні благодійні івенти. Він виступав просто зі мною під мінуси.

А якби ви розглядали виступи з командою, яка то мала б бути команда? Однодумці? Сесійні музиканти?

Libenson: Думаю, треба почати з сесійних, і, якщо вийде, переходити на щось більш детальне.

Але команда – це людські взаємини. Чи готовий бути Tery лідером у них?

Libenson: Я думаю, що ні. Якщо до цього дійде, все буде керуватися мною. Йому тільки 17, і це помітно. Але в майбутньому в нього все буде добре. Я його до цього готую.

Tery: Коли ми робили студійні сесії, де працювало декілька людей, найчастіше останнє слово залишалося за мною. Це ж моя пісня і я там вирішував усе. Проте я вважаю, що нереально класно прислухатися абсолютно до всіх, хто з тобою працює. Це різні люди, з різним баченням музики, смаків у музиці, і це класно, коли ми всі разом шукаємо спільне рішення. Коли кожен доводить свою точку зору.

Як на мене, саме в таких розмовах народжується щось нереально круте та особливе. Не так важливо бути лідером і казати: ось ти зроби так, а ти заграй так – бо я так хочу! Ні, це не круто! Круто робити все разом. А якщо треба щось підфіналити – то я готовий.

"Я стараюся, я росту і вірю, що яка буде праця, таким буде і результат. Чим швидше зроблю, то скоріше зберу тисячні зали"

Одне діло зібрати живий склад музикантів. А як створити шоу? Що для цього потрібно? Інвестиції чи лише креатив?

Libenson: Перший тур потрібно відкатати з мінімальними затратами. І розуміти, що наступного разу людей буде більше. Підготувати новий матеріал. Я так розумію, що концертні менеджери дивляться на результати продажу квитків у кожному місті.

Саме про бюджет. Чиї гроші ви будете витрачати? Чи достатньо вже заробили на стрімінгах, щоб створювати шоу?

Libenson: Грошей ми ще не заробили. Лейбл багато вкладає в промо минулого альбому. Але, думаю, скоро почнемо заробляти з дистрибуції.

Наскільки амбітними є ваші плани? Достатньо вам лишатися в теперішній ніші чи хочете збирати вже тисячні зали?

Tery: Я не знаю, як зараз можна планувати. Звісно, мої плани дуже амбітні. Мені, як і усім, хочеться чогось одразу і побільше – і це нормально. Мені дуже хочеться швидко розвиватися – прямо в геометричній прогресії. Звісно, хочеться збирати тисячні зали. Але чи можна назвати це планами? Я б це назвав бажанням, до якого треба ще дорости. Я стараюся, я росту і вірю, що яка буде праця, таким буде і результат. Чим швидше зроблю, то скоріше зберу тисячні зали. Чи стадіон – вау!

Libenson: Мені не достатньо. Я вважаю, що артист повинен вміти в потрібний час трансформуватися у щось більше. Наприклад, The Weeknd. Він робив круті альбоми r'n'b, а виходить його "Starboy", і там вже r'n'b, мабуть, відсотків 20. І це дуже крутий альбом. Тобто, The Weeknd став зіркою не тому, що робив r'n'b раз за разом. Він завжди додає щось нове, і виходить комерційно вигідний продукт. Ви знаєте, що він став №1 на Spotify і здобув 100 мільйонів слухачів.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук.

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок