"Малеча потребує психологічного розвантаження". Як війна впливає на дітей і як малечі допомагають волонтери з Вугледара

"Малеча потребує психологічного розвантаження". Як війна впливає на дітей і як малечі допомагають волонтери з Вугледара

"Малеча потребує психологічного розвантаження". Як війна впливає на дітей і як малечі допомагають волонтери з Вугледара
Команда проєкту HelpChild провела дитяче арттерапевтичне заняття з ліпки глиною у просторі родини Кольпінга. Чернівці/Kolpingsfamilie Czernowitz . Фото: Агенція розвитку Вугледара/Facebook

Команда Агенції розвитку Вугледара провела арттерапевтичні заняття в шелтерах та прихистках для переселенців в чотирьох громадах Чернівецької області. А також створила сенсорну кімнату в Магальському дитячому будинку-інтернаті, куди переїхали діти із ментальною інвалідністю з Дружківки Донецької області. Як допомагають дітям подолати стрес і які подарунки розраджують малечу, що живе у тривозі через війну — Суспільне розпитало волонтерів та психологів.

З початку відкритого вторгнення РФ в Україну команда Агенції розвитку Вугледара перемістилася до Чернівецької області й звідти продовжує допомагати жителям Донеччини. Зокрема фокусує свою роботу на підтримці юних українців, які з батьками змушені були залишити рідні домівки та переїхати в чужі громади.

"Помічала, коли мама приходить за гуманітарною допомогою, то її малеча байдуже чекає, бо знає, що для неї там немає нічого. Тобто харчі та гігієнічні набори закривають базові потреби, але абсолютно не розраховані на дітей. Усі їхні книжки, іграшки лишилися вдома. А їм потрібно бавитися і розвиватися. Так виникла ідея закупити товари для дітей. Фінансово цей проєкт підтримали донори", — розповіла керівниця проєкту "HelpChild" та в.о. директора Агенції розвитку Вугледара Тетяна Сігаєва.

Як активні переселенці Вугледара підтримують дітей, що знайшли прихисток від війни в Чернівецькій області
Тетяна Сігаєва передала розвивальні ігри Юрію Сушинському директору школи у селі Тисовець, де організований прихисток для переселенців. Фото: Агенція розвитку Вугледара/Facebook

Волонтери закупили понад двісті індивідуальних наборів для дітей віком від 3-16 років. В них окрім шкільного приладдя, поклали: розмальовки, розвивальні ігри, книжки, мильні бульбашки тощо.

Для дітлахів, що нині живуть у прихистках та шелтерах, придбали настільні ігри, а також провели там арттерапевтичні заходи.

"Малювали та ліпили з глини. Малеча потребує психологічного розвантаження. У багатьох дітей спостерігається підвищена тривожність. Але на їхню підтримку у батьків просто не вистачає ресурсу, оскільки вони так само перебувають у постійній напрузі. Тому ці заходи стали для хлопчиків та дівчаток розрадою, вони виплескували свої емоції. Ліпка з глини розвиває моторику, сприяє розвитку фантазії та має заспокійливий ефект", — зазначила психологиня проєкту Світлана Мильнікова.

Як активні переселенці Вугледара підтримують дітей, що знайшли прихисток від війни в Чернівецькій області
Світлана Мильнікова допомагає хлопцю робити виріб з глини. Фото: Агенція розвитку Вугледара/Facebook

Як активні переселенці Вугледара підтримують дітей, що знайшли прихисток від війни в Чернівецькій області
Діти ліпили з глини долоньки. Хтось розмалював її в кольори державного прапору, малювали також дерева, посмішки і море. Фото: Агенція розвитку Вугледара/Facebook

Загалом групові та індивідуальні психологічні заходи команда Агенції розвитку Вугледара провела у чотирьох громадах Чернівецької області.

У Магальський дитячий будинок-інтернат, куди перемістилися 42 дитини з ментальною інвалідністю з Дружківки Донецької області, активісти закупили сенсорне обладнання, розповіла директорка закладу Ольга Ткачук-Мукан.

Як активні переселенці Вугледара підтримують дітей, що знайшли прихисток від війни в Чернівецькій області
Сенсорно-розвивальна кімната у Магальському дитячому будинку-інтернаті. Фото: надала Тетяна Сігаєва

"Тепер в нас є сенсорно-розважальна кімната. Дітям дуже подобається. Там є "водоспад", будиночок, тактильна доріжка, розвивальна дошка, багато м'ячів різного розміру. Наразі нам італійські благодійники роблять ремонт, ми запропонували навести порядок і в цій кімнаті — вони зголосилися", — додала Ткачук-Мукан.

За словами Тетяни Сігаєвої, для дитячого будинку вони також передали побутову техніку, генератор, постільну білизну, рушники та ліхтарі.

"Дітки дуже тривожилися, кричали й плакали, коли вимикали світло під час блекауту, тому ліхтарі були вкрай необхідні", — наголосила керівниця проєкту.

Генератор має таку потужність, що у разі проблем зі світлом, він здатен забезпечити електрикою адміністративний та житловий корпуси, каже директорка департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Ольга Ходоба.

"У дитячому будинку діти з різними нозологіями, є важкі, що потребують постійного догляду. Розхідні матеріали для них потрібні постійно. Це і постіль, і гігієна, і рушники. Запит від директорки також був на ліхтарі, щоб можна було поставити біля кожної дитини, бо без світла діти лякалися. Ми сподіваємося, що надалі зі світлом все буде гаразд, але в разі чого ми готові. Є ліхтарі й генератор", — зазначила очільниця профільного департаменту.

Понад триста дітей переселенців у Чернівецькій області отримали допомогу від волонтерів Вугледара.

Нині, за офіційними даними, у регіоні зареєстровані вісімдесят сім тисяч вимушених переселенців, двадцять вісім тисяч з них — це діти.

Що відомо про оборону Вугледара

Читайте також

"Вода — розкіш". Чому жителі Бахмута не можуть собі дозволити прання і як цьому взялися зарадити волонтери

Лазня на передовій. Волонтери передали мобільний банний комплекс військовим на Донеччину

Український гімн замість пропаганди РФ. Як волонтери у Бахмуті "глушать" російський ефір

"ЗСУ — котики". Активістка з Бахмута шиє та передає у шпиталі для військових подушки

Трендові мотанки. Як рубіжанка, що підтримала "леопардовий" флешмоб, створює стилізованих ляльок

"Усі чомусь думали, що ми — Червоний Хрест". Як "Халабуда" стала центром тяжіння і підтримки для маріупольців

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок