Заволодів землею вартістю 900 тис. гривень. Судитимуть жителя Київщини

Заволодів землею вартістю 900 тис. гривень. Судитимуть жителя Київщини

Заволодів землею вартістю 900 тис. гривень. Судитимуть жителя Київщини
Фото: УНІАН

На Київщині у Білоцерківському районі судитимуть місцевого жителя, який незаконно заволодів майже 10 га землі, яка належить Національній академії аграрних наук України. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що підозрюваний, використовуючи підроблені документи, приватизував земельну ділянку площею 10 га і вартістю 900 тис. грн. Ця земля перебувала у державній власності і знаходилася у постійному користуванні Національної академії аграрних наук України.

"У подальшому чоловік вніс земельну ділянку до статутного капіталу товариства, співзасновником якого він є. Після цього землю продали фермерському господарству", — йдеться у повідомленні.

За ч. 4 ст. 190Шахрайство, ч. 1 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, ч. 4 ст. 358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів Кримінального кодексу України йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У відомстві нагадали, що раніше прокурори вже надсилали позов до суду стосовно ще одного жителя Київщини за аналогічними фактами. Він незаконно приватизував 19 га землі НААН вартістю понад 1,8 млн грн та продав їх тому самому фермерському господарству.

"Судом першої інстанції задоволено позов прокурора про повернення у державну власність зазначених земельних ділянок",— підсумували у прокуратурі.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

У Києві земельна ділянка вартістю майже 400 млн гривень повернулася у власність громади

Понад 10 років затягували з оплатою за землю. Товариство має сплатити понад 12,5 млн гривень

Сирена, вибух, дим: як відбувалися тренування екстрених служб в Ірпінському ліцеї

Вибір редакції

На початок