Пресаташе збірної Олександр Гливинський: "Футбол не сумісний з соціальним дистанціюванням"

Пресаташе збірної Олександр Гливинський: "Футбол не сумісний з соціальним дистанціюванням"

Ексклюзивно
Пресаташе збірної Олександр Гливинський: "Футбол не сумісний з соціальним дистанціюванням" Facebook Alex Glyvynskyi

Оголошення карантину через поширення Covid-19 відчутно торкнулося спортивних заходів, зокрема футбольних матчів. У березні були скасовані ігри збірної України, згодом стало відомо про скасування Євро-2020. Як зміниться улюблена гра мільйонів через пандемію та коли на стадіони зможуть повернутися уболівальники? Про все це в ефірі Українського радіо ведуча Наталя Соколенко поспілкувалася зі спортивним журналістом, президентом Асоціації спортивних журналістів України, пресаташе Національної збірної з футболу Олександром Гливинським.

Про повернення вболівальників на стадіони

"Коли вболівальники зможуть повернутися на трибуни, залежить від того, яка буде епідемічна ситуація в нашій країні. Власне, ми впритул підійшли до питання, щоб хоча би від 10 до 25 % уболівальників повернулися на стадіони. Українська асоціація футболу розмовляла з МОЗ з цього приводу і перед черговим "скачком" захворюваності була обнадійлива інформація. Проте підвищення статистики знову відсунуло допуск глядачів і журналістів на трибуни.

Пресаташе збірної Олександр Гливинський: "Футбол не сумісний з соціальним дистанціюванням"

Пресаташе збірної Олександр Гливинський: "Футбол не сумісний з соціальним дистанціюванням"

Поки що вирішено почекати, поки все нормалізується. І в разі тенденції збільшення хворих, не знаю, чи варто найближчим часом очікувати послаблень.

В Англії футбольні матчі відновлюються сьогодні (17 червня - Ред.). Найбільш смілива в цьому плані Угорщина, де все відпустили швидше і почали грати у футбол. Приблизно в такі ж терміни почала й Німеччина, де дозволили близко 20 % глядачам бути присутніми на стадіоні, на достатньо помітній соціальній дистанції", – зазначив журналіст.

Утім, Гливинський має сумніви, чи соціальне дистанціювання безпосередньо на трибунах може стримати поширення коронавірусу далі:

“Якщо в Угорщині змогли зробити соціальні кроки, як у нас, наприклад, в магазині, де є розграфлені лінії і один за одним всі стоять, то можливо, так, це впливає.

"Утім, хоч на стадіоні й можуть бути обмеження, при вході люди можуть бути ближче. Так само дозволяють грати й футболістам. Щоправда там є ПЛР-тести, які підтверджують, що футболісти, починаючи гру, не мають зараження і можуть грати на полі. Але цей спорт несумісний з соціальною дистанцією”.

Про позитив відновлення футболу

“Звісно, те, що футболісти повернулися до гри є великим позитивом: вони хоч і грають без атмосфери підтримки, але можуть принаймні займатися своєю улюбленою справою. Раніше вони тренувалися вдома, на вулиці, по одному, потім – в невеликих групах. У вболівальників та експертів тепер принаймні є предмет для обговорення того, що відбувається. А сьогодні чекаємо на дуже важливе засідання Виконавчого комітету УЄФА, який має ухвалити рішення щодо формату завершення єврокубкових турнірів і відновлення матчів збірних”, – зауважив Гливинський.

Про збірну

"Наприкінці березня мали бути ігри збірної, які скасували, також скасувати Євро-2020, яке мало б відбуватися в ці дні. Тому “збірники” залишилися у своїх клубах на карантині і зараз вони вже грають, що є традиційною роботою. А вже за підсумками їхньої роботи, їхньої форми тренерський штаб вирішує, чи вони гідні виклику до національної команди”, - пояснив пресаташе національної команди.

Про вплив пандемії на український футбол

За словами Гливинського, карантинні заходи торкнулися футболу не лише через скасування матчів, а й через суттєве скорочення коштів від реклами:

“Для багатьох українських клубів це питання того, чи будуть вони далі існувати. Безумовно, клуби-лідери, такі як “Шахтар”, переживуть пандемію в економічному плані спокійніше. А для більшості українських клубів це буде відчутно”.

Проте зникнення професійного футболу, на мою думку, Україні не загрожує, можливо, мова йтиме про скорочення”, – підсумував спортивний журналіст.

Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start