У Києві земельна ділянка вартістю майже 400 млн гривень повернулася у власність громади

У Києві земельна ділянка вартістю майже 400 млн гривень повернулася у власність громади

У Києві земельна ділянка вартістю майже 400 млн гривень повернулася у власність громади
Фото: Pexels

Київська міська прокуратура домоглася скасування незаконної державної реєстрації прав та розірвання договору оренди комунальної земельної ділянки у Голосіївському районі Києва. Вартість ділянки — понад 369 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що за рішенням Київської міської ради товариство оформило право довгострокової оренди 7 га землі по вул. Холодноярській (колишня вул. Кайсарова) для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель і виробничих споруд майнового комплексу.

Слідство встановило, що у подальшому товариством, без згоди Київради та на підставі неіснуючої постанови Донецького окружного адміністративного суду, було внесено зміни до Державного реєстру речових прав. Таким чином цільове призначення земельної ділянки стало — "для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу".

У Києві земельна ділянка вартістю майже 400 млн гривень повернулася у власність громади
Земельна ділянка у Голосіївському районі КИЄВА, яку хотіли незаконно забудувати Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Київська міська прокуратура звернулась до суду стосовно скасування державної реєстрації прав та розірвання договору оренди землі. Однак Господарський суд у 2022 році відмовив у задоволенні позову. Рішення було оскаржене прокурором в апеляційному порядку.

"Завдяки принциповій позиції Київської міської прокуратури та зібраним доказам, Північний апеляційний господарський суд скасував незаконне рішення Господарського суду міста Києва та задовольнив позовні вимоги прокурора у повному обсязі",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

Понад 10 років затягували з оплатою за землю. Товариство має сплатити понад 12,5 млн гривень

В Ірпені лунає сигнал повітряної тривоги. Яка причина

День добровольця, обстріл Краматорська, суд у Гаазі відкриє справу щодо злочинів РФ. 384 день війни. Онлайн

На початок